Na problemy ruchowych

Gdy byliśmy małymi berbeciami najwięcej działań robimy intuicyjnie. Nasze ciało podpowiada nam jak odpowiednio postawić nogi, by się nie przewracać, w jakiej pozycji mieć plecy. Ale z czasem okazuje się, że posiadamy pewne odchylenia od normy, czasem płaskostopie, bywa, że któryś odcinek kręgosłupa jest za bardzo wygięty.
W takiej sytuacji powinniśmy pójść do ortopedy. Sprawdzony ortopeda w Krakowie podpowie nam, co robić, by dana choroba się nie pogłębiała. Często już w wieku szkolnym przy badaniach okresowych wychwytywane są pewne wady postawy i wtedy dziecko jest zobowiązane do uczestniczenia w zajęciach korekcyjnych. Ale czasem sprawa jest nagła. W czasie jakiś zawodów, jak też po prostu w trakcie robienia zwyczajnych rzeczy ktoś doznaje jakiegoś urazu i niezbędna jest rehabilitacja, a co za tym idzie często pomoc ortopedy.

W jaki sposób dowiedzieć się, czemu nasze kolano nie jest sprawne

Inne artykuły

Rehabilitacja stawu kolanowego okazuje się być bardzo istotna

rehabilitacja
Czy wiemy jak istotna jest rehabilitacja?

Przeciążamy nasze stawy, nasze kończyny, a to ma szansę najczęściej doprowadzić do różnorakiego rodzaju zwyrodnień. Wtedy konieczna może być pomoc specjalistów, czasami musi to okazać się chirurg, który przeprowadzi operację, lecz może się okazać, że od czasu do czasu wystarczy właściwa doza ćwiczeń wykonanych przez wyspecjalizowane osoby. Najistotniejsze będzie to, aby wydawać sobie sprawę z tego, jak istotne będą tego rodzaju działania i jak istotne będzie to, żeby wtedy odnaleźć się w jak najlepszych rękach.


Każdego z nas, pewnie raz bolało kolano. Zdarza się, że za zbytnio je przeciążyliśmy, czasem zbyt gwałtownie podnieśliśmy się z krzesła, albo omsknęła nam się noga. Jeśli ból trwał przez chwilę i nie nasilał się podczas chodzenia, to wszystko w porządku. Inaczej jest, gdy ból jest z nami przez długi czas. W takim wypadku powinniśmy pójść do doktora i poprosić o skierowanie na USG kolana .http://rehabilitacje.org/pracownia-usgnę stanu kolana.
zdjęcie rentgenowskie kolana
Napisane przez: Eric Schmuttenmaer
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Dzięki temu badaniu uda się określić skąd bierze się ograniczenie działania kolana. Wszyscy wiemy, że wiele osób kupuje żele na ból kolana, lub opaski uciskowe. Jednak nie zawsze to pomaga, na dłuższy czas niezbędna może okazać się operacja lub jakiś zabieg, który da możliwość lepszego funkcjonowania. Nie możemy umniejszać kłopotów ze stawem kolanowym, bo może to doprowadzić do trwałego uszczerbku na zdrowiu. Powinniśmy też słuchać lekarza, jeśli zalecił nam niechodzenie przez tydzień, to z powodu tego, że noga przestała boleć nie powinniśmy po dwóch dniach zaczynać biegać. Staw kolanowy niezmiernie łatwo uszkodzić. Dlatego tak istotna jest odpowiednia profilaktyka, np. jeśli bieganie to w odpowiednich butach, by nie obciążać za bardzo kolan. Dodatkowo powinniśmy pamiętać, że warto też dbać o dietę, bo to również ma wpływ na właściwe działanie stawów.
20/12/10, 14:37:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.