Czy warto stosować suplementy diety dla sportowców?

Okres intensywnych treningów powiększa wyraźnie zapotrzebowanie organizmu na energię i różnego rodzaju odżywcze substancje. Ażeby zagwarantować pokrycie poniesionych strat za pomocą zwykłej diety, jednostka intensywnie trenująca musiałaby spożywać częste a także dostatnie posiłki, co w rezultacie rzutowałoby na duże obciążenie przewodu pokarmowego i uniemożliwiało podejmowanie efektywnych zajęć treningowych.

Ławeczka do wyciskania
Napisane przez: brett jordan
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Musimy mieć na względzie, że w wielu przypadkach dieta nie tylko musi pokryć bieżące straty, ale również dostarczyć ponadnormatywne porcje energii jak też składników odżywczych w celu osiągnięcia zamierzonego efektu (dla przykładu w programach przyrostu siły masy mięśniowej - środek Testo X Pack opinie o nim odszukamy w sieci). Z tego powodu, w warunkach podniesionych obciążeń treningowych zaleca się zastosowanie specjalnych odżywek i suplementów, jakie w postaci niedużych, jednakże silnie skoncentrowanych zakąsek umożliwiają dostarczyć najistotniejsze składniki żywnościowe potrzebne dla pokrycia powiększonego zapotrzebowania odżywczo-energetycznego. Środki te gwarantują nie tylko ogólne dożywienie ustroju, lecz również szybką oraz skuteczną odnowę powysiłkową. Dowiedz się więcej .


Inne artykuły

Jak walczyć z jesienną depresją

Depresja zimowa
Napisane przez: Hopl.pl
Na podstawie danych z: Hopl.pl
Bardzo krótkie dni, nieprzyjemna szarość i ulewa za oknem,, a także niska temperatura, są w stanie wpływać na istotne osłabienie organizmu. Wszystkie z wzmiankowanych czynników sprawiają, iż ludzie czują się zniechęceni, trudniej im także zabrać się do obowiązków. Tego typu objawy mogą stanowić pierwsze symptomy jesiennej melancholii, która jest w stanie dosięgnąć każdego.

Wszelakiego typu odżywki oraz suplementy, w przeciwieństwie do zwyczajnego pokarmu, są nadzwyczaj prędko trawione oraz absorbowane w przewodzie pokarmowym, dzięki czemu w krótkim czasie stymulują organizm i przywracają w nim fizjologiczną stabilność. Tymczasem im krócej następuje proces odnowy powysiłkowej, tym organizm szybciej osiąga zdolność do pracy mięśniowej, a również praca ta cechuje się większą wydajnością. Wiele z dostępnych odżywek nie tylko pełni bezpośrednie funkcje odżywcze albo energetyczne, lecz także reguluje procesy produkowania energii, wspomaga przeróżne funkcje fizjologiczne a także metaboliczne, oddziaływa na prawidłową pracę układu nerwowego. Wielokierunkowy wpływ suplementacji może więc zagwarantować optymalną sprawność cielesną a także przyczyniać się do poprawy osiągnięć treningowych.

Powinniśmy zarazem pamiętać, iż niedożywienie organizmu przy dużej intensywności wysiłkowej prowadzi do różnego rodzaju przeciążeń, spadku ogólnej dyspozycji psychofizycznej, oraz powiększonej podatności na schorzenia. Zmuszanie więc organizmu do maksymalnych trudów, bez wykorzystywania ochrony żywieniowej z uwzględnieniem stosownych preparatów wspierających, np. Trec Nutrition Whey 100, musimy uznać za istotny błąd, jakiego efekty mogą odbić się nie wyłącznie na wynikach sportowych, ale też na stanie zdrowia. Sprawdź Zobacz sam
21/03/06, 07:38:09
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.