Ważne porady i wskazówki dla osób, które chcą pierwszy raz wybrać się na siłownię.

Dużej części panów marzą się masywne barki, umięśniona klatka i wyrzeźbione bicepsy. I tak naprawdę nie powinno być żadnych przeszkód, żeby osiągnąć taki wygląd, należy jednak poświęcić na to dużo wysiłku i trudu. W ostatnich latach zaczęła się u nas pojawiać moda na zdrowy, sportowy wygląd.
Otwieranych jest coraz więcej klubów i siłowni, i o dziwo wypełniają się one klientami. Trzeba jednak pamiętać o tym, że w parę tygodni nie zbuduje się wyglądu i siły kulturysty, na coś takiego konieczne jest kilka lat ciężkiego trenowania. Lecz nawet dwa czy trzy treningi w tygodniu pozwolą na to, aby mimo wszystko wzmocnić mięśnie, poprawić wygląd i pozbyć się tłuszczyku. Z tego też powodu warto zrobić pierwszy krok i udać się na wprowadzający trening (zobacz szczegóły pod linkiem http://www.rehafit.org/), być może będzie to nową, naprawdę przydatną pasją. Spora część klubów oferuje dla zaczynających osób wprowadzające treningi.
ćwiczenia
Napisane przez: J@YGS
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
W czasie nich będzie możliwość zapoznania się ze sprzętem w klubie, a także poznać podstawy wykonywania ćwiczeń. Jest to bardzo ważne, zwłaszcza dla początkujących, gdyż wbrew pozorom w czasie ćwiczeń siłowych jest dość łatwo o kontuzję. Naprawdę ogromne znaczenie ma też odpowiednia rozgrzewka, która ma przygotować ciało na duży wysiłek. Pamiętać także należy o tym, żeby wszelkie ćwiczenia odpowiednio wykonywać, niewłaściwa technika także może być przyczyną jakiegoś urazu.

Po kilku tygodniach okresu wprowadzającego można przystąpić do tworzenia bardziej konkretnego planu treningowego. W dużej mierze będzie on zależał od tego, jakie są oczekiwania danej osoby od jej pobytu w klubie. Pomimo tego że najczęściej to będą bardzo podobne ćwiczenia, to przez dobieranie obciążenia i ilości powtórzeń uzyska się całkowicie odmienne rezultaty. Jeśli ktoś nie ma jakiegoś doświadczenia, to także powinien przy tym skorzystać z pomocy doświadczonego trenera. On ustali dokładny trening mięśni ramion - http://budujmase.pl/trening/artykuly/6402-jak-zbudowac-mocarne-ramiona-w-kilka-tygodni.html i pozostałych partii ciała i dobierze niezbędne ćwiczenia. Jest to o tyle ważne, że na każdą partię mięśniową rozmaitych ćwiczeń jest bardzo dużo, trzeba więc wybrać takie, które będą dawać najlepsze rezultaty. Wraz z upływającym czasem trzeba swój trening modyfikować i dopasowywać go do nowych możliwości, tak aby bez przerwy był progres w rozwoju.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.