Co robić po wypadku w pracy za granicą?

W ostatnich kilkunastu latach wyjazdy zagraniczne do pracy stały się ogromnie popularne. Stało się tak z powodu otwarcia granic w obrębie Unii Europejskiej, w wyniku czego wyjazdy zagraniczne stały się łatwym przedsięwzięciem. Obywatele Polski udają się do pozostałych krajów europejskich licząc na to, że uda im się zarobić i zaoszczędzić jak największe sumy. Niektórzy z nich chcą aaoszczędzić, a później pojechać z powrotem do Polski.


Bezpieczeństwo w pracy
Napisane przez: cleong
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Z drugiej strony jednak niejednokrotnie jest sytuacja, że wyższy standard egzystencji jest na tyle kuszący, że Polacy zostają za granicą, a nawet sprowadzają tam swoich bliskich. Zazwyczaj ludzie, którym udało się więcej zarobić i odłożyć, przez dłuższy czas trudnili się ciężką pracą, często fizyczną, i na wielogodzinne zmiany. Tego rodzaju system pracy niesie za sobą znaczne ryzyko wypadków i urazów.

Niektóre profesje są na to bardziej narażone niż inne z uwagi na potrzebę długotrwałego kontaktu ze szkodliwymi środkami chemicznymi, a także przykładowo obowiązek pracy na dużych wysokościach.

Wypadek w pracy

Różnorodne wypadki mogą zdarzyć się właściwie na każdym stanowisku. Zwłaszcza często ulegają im pracownicy, których zawód obejmuje pracę wyłącznie fizyczną, a do tego raczej trudną. W takich profesjach dość często zdarzają się sytuacje zmiażdżenia przez ciężkie części, upadku z dużych wysokości i wiele innych. Odszkodowania w UK przewidują rozmaite wypadki.

Zobacz informacje i obejrzyj serwis, który zapewne Cię zainteresuje. Nie zwlekaj ani chwili! Wykonaj to już teraz! Zapewne nie będziesz żałować.Szkolenia bhp
Napisane przez: NASA Goddard Space Flight Center
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
W sytuacji wystąpienia urazu niezwykle istotną kwestią jest to, czy pracownik jest świadomy i może się samodzielnie poruszać. Istotne jest, by sprowadził ratunek, wołając współpracowników. Następnie rozpoczyna się postępowanie związane z zapewnieniem pomocy lekarskiej.

Jak dostać odszkodowanie

Wyjeżdżając do innego kraju każdy człowiek powinien zaznajomić się w dostatecznym stopniu z prawem wybranego kraju. Do uzyskania wiedzy tego typu nie jest konieczne czytanie aktów prawnych. W obecnych czasach wykonalne jest otrzymanie odpowiednich informacji ze stron i forów internetowych. W przypadku podróży do Wielkiej Brytanii ważne jest, by znać język przynajmniej w stopniu podstawowym.

Podobał Ci się ten post? Jeżeli tak, zgłąb dodatkowe informacje, które z inspiracją zaprezentowaliśmy w najnowszym artykule.W ten sposób można w większej liczbie kwestii decydować, jak również załatwić więcej. Benefity w Anglii jest stosunkowo nietrudno zdobyć, wystarczy do tego posiadać odpowiednią wiedzę.
21/02/04, 11:40:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.