Wybierasz się na siłownię? Pamiętaj, aby nie popełniać typowych błędów! Poczytaj porady

Jeszcze nie tak wcale dawno Polacy uważani byli za naród, który sport omija wielkim łukiem. Jedyny rodzaj sportu z jakim mieliśmy do czynienia to ten podziwiany na srebrnym ekranie. Sami nie decydowaliśmy się na grę w piłkę i nie jeździliśmy na łyżwach, ale byliśmy autentycznymi ekspertami w tych dyscyplinach. Teraz coraz więcej Polaków świetnie zdaje sobie sprawę z tego, jak znaczący jest wysiłek fizyczny. Chętnie biegamy, ale nie brak także tych, którzy stawiają na siłownię.

Wizyty na siłowni to teraz już nie tylko rozwiązanie wybierane przez mężczyzn. Na siłowni (zobacz więcej) spotkać można również kobiety, które przychodzą tutaj wiedzione pragnieniem pozbycia się zbędnej tkanki tłuszczowej oraz ukształtowania pięknych mięśni. Wiele z osób, które odwiedzają siłownię, z chęcią sięga po spalacze tłuszczu. Są to środki, które przyspieszają spalanie tkanki tłuszczowej i pozwalają skuteczniej walczyć nadprogramowymi kilogramami. Spalacze tłuszczu – jeżeli tylko zażywane są informacjami podanymi na opakowaniu – są środkami całkowicie bezpiecznymi - jakie spalacze tłuszczu wybrać?.

Inne artykuły

Jakim sposobem skutecznie spaść na wadze będąc jednocześnie na wakacjach

Dieta, owoce
Napisane przez: Bakalland
Na podstawie danych z: Bakalland
Zastanawiasz się jak zdołasz ekspresowo i bez trudności zrzucić parę zbytecznych kilogramów będąc równocześnie na wczasach? Nic kłopotliwego, wystarczy, że skorzystasz z propozycji wczasów odchudzających, zaś takich ofert jest aktualnie faktycznie dużo.


O wiele gorzej, że bardzo dużo osób wybierających siłownię popełnia na niej bardzo dużo błędów. Błędy na siłowni zdarzyć mogą się każdej osobie: zarówno tym posiadającym bogate doświadczenie bywalcom, jak i tym, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z tym miejscem. Błędy na siłowni to w zdecydowanej większości przypadków narzucanie sobie zbyt dużego obciążenia. Jest to cecha zwłaszcza mężczyzn, którzy chcą błyskawicznie rozbudować masę mięśniową. Tymczasem należy pamiętać, że mięśnie zmęczone, które są nadmiernie eksploatowane nie wykonują pracy tak, jak powinny. Do tego dochodzi ryzyko poważnej kontuzji, która może na naprawdę długo wykluczyć z uprawiania jakiegokolwiek sportu. Błędy na siłowni to także nieodpowiednie używanie określonych maszyn - rozwiązaniem dla tych, którzy nie byli jeszcze na siłowni jest skorzystanie z pomocy zatrudnionego na niej trenera. Do jego obowiązków należy dokładne przedstawienie nam zasad działania poszczególnych maszyn oraz
efektywne ćwiczenia
Napisane przez: Sascha Wenninger
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
zaprezentowanie, jak należy ćwiczyć prawidłowo. Dzięki temu można ćwiczyć bez strachu o to, że coś wykonujemy nieprawidłowo. Trening jest efektywny i przede wszystkim nam nie zagraża – oddala się widmo kontuzji.

Siłownia to miejsce, które odwiedzać mogą zarówno panie, jak i mężczyźni. Pomaga zgubić zbędne kilogramy i ładnie wyrzeźbić mięśnie. Należy jednak pamiętać, że nie trudno o popełnianie na niej najróżniejszych błędów. Dlatego przed początkiem treningu dobrze jest porozmawiać z trenerem, który zatrudniony jest na każdej stojącej na wysokim poziomie siłowni. Udzieli on przydatnych rad, a w razie potrzeby zaprezentuje także, jak powinno się odpowiednio ćwiczyć na poszczególnych maszynach, które w siłowni są obecne. To mądre zachowanie każdego, kto na siłowni chce pracować nad swoim wyglądem. W przeciwnym razie wizyta na siłowni wiąże się z dużym ryzykiem groźnej kontuzji i niemiłymi wspomnieniami, których trudno będzie się pozbyć.
21/09/16, 10:09:11
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.