Co robić, by właściwie pozbyć się nadliczbowych kilogramów i wrócić do zdrowia?

Z pewnością niejednemu z nas przytrafiły się kłopoty z jedzeniem. Co wtedy robić? Dobrze udać się do dietetyka, który wesprze w tej okoliczności.

dietetyczka
Napisane przez: Good Food
Na podstawie danych z: Good Food
Dietetyk Wrocław to szeroka paleta propozycji. Eksperci oferują zarówno usługi bazowe jaki i te specjalistyczne. Usługi podstawowe to m.in. Indywidualne programy odchudzające a także Specjalistyczne poradnictwo żywieniowe. Poza tym dietetyk Wrocław oferuje dietoterapię- http://zdrowe-zmiany.pl/. Dietoterapia obejmuje leczenie nadwagi lub otyłości u dzieci i dorosłych, leczenie zaburzeń wchodzących w skład zespołu metabolicznego (takich jak nadciśnienie, otyłość centralna, insulinooporność, hipertriglicerydemia, czy podwyższony poziom glukozy na czczo).

Inne artykuły

Kiedy oraz z jakiego powodu warto jest skorzystać z porady takiego fachowca jak dietetyk?

żółta sukienka wieczorowa
Napisane przez: Alexander Marie Guillemin
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Aktualnie większość ludzi znakomicie wie, iż wszelkie uzależnienia nie wiodą do niczego właściwego. Dlatego też dużo ludzi zapisuje się do wszelakiego wariantu klubów sportowych lub gabinetów odnowy fizjologicznej.


Ponadto diety eliminacyjne, rotacyjne (specjalnie dla tych pacjentów z brakiem tolerancji albo alergią pokarmową oraz dzieci autystycznych) oraz terapię jedzeniową jednostek chorobowych wynikających z autoagresji lub zaburzeń endokrynologicznych (Hashimoto, cukrzyca typu 1, SM, RZS, PCO lub (pełna analiza) choroby tarczycy i inne). Dietoterapia obejmuje również leczenie żywieniowe niespecyficznych schorzeń ( takich jak fenyloketonuria, mukowiscydoza, galaktozemia, fruktozemia i innych) oraz pomoc w sytuacji zaburzeń pracy układu pokarmowego albo schorzeń onkologicznych i wspomaganie żywieniowe kobiet w ciąży i karmiących.

Można do tego wskazać na kilka rodzajów konsultacji dietetycznej. Jest to m. in. konsultacja dietetyczna, czyli wywiad jedzeniowy, ocena typu żywienia, ważenie i kontrola składu ciała, porada żywieniowa + akcesoria wspomagające. Inna porada to konsultacja z dietą 14-dniową, która obejmuje wywiad żywieniowy, pomiar sposobu żywienia, ważenie i analizowanie składu ciała, poradę żywieniową plus środki wspomagające. Jest tez możliwość mailowej konsultacji z dietą 14-dniową, która obejmuje wywiad żywieniowy, kontrolę rodzaju żywienia, poradę żywieniową plus środki pomocnicze.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.