Co to są soczewki i do czego służą? Jakie dobierać, żeby były najbardziej dopasowane?

Soczewki kontaktowe na pewno są niesamowicie pomocne w życiu. Pozwalają bowiem na bezproblemowe uprawianie sportu, nie trzeba się obawiać, iż zaparują jak okulary, nie spadną nam też z nosa. W jaki sposób jednak dopasować soczewki kontaktowe, jak o nie dbać?


Soczewki kontaktowe to głównie wygoda, dzięki nim w związku z tym można intensywnie uprawiać sport i nie martwić się o zsuwające się okulary - www.rajsoczewek.pl/ray-ban -. Do tego, soczewki kontaktowe gwarantują nieograniczony zakres widzenia, bez zniekształceń. Nie trzeba zwracać uwagi na warunki atmosferyczne, soczewki kontaktowe, o czym już wspomnieliśmy na początku, nie będą parować. Niezbędny jest tu również aspekt estetyczny, gdyż bez okularów większość ludzi wygląda lepiej. Soczewki kontaktowe pozwalają też nosić modne okulary z przyciemnianymi szkłami, zawsze natomiast warto mieć zapasowe zwykłe okulary.
soczewka
Napisane przez: Fiona Henderson
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Soczewki kontaktowe doskonale skorygują krótko- oraz dalekowzroczność, ale i starczowzroczność i astygmatyzm. Soczewki wymieniane co jakiś czas, jak soczewki (www.optyk.wroc.pl/soczewki-kontaktowe/) jednodniowe lub też miesięczne dostać możemy w mocy od plus sześciu do minus dwunastu, zaś roczne zamawia się indywidualnie oraz wynoszą od plus trzydziestu do minus trzydziestu. Dobieraniem soczewek trudnią się okuliści, lecz również optometryści Soczewki miękkie są bardzo popularne, robi się je z polimeru, który nazywamy hydrożelem albo silikonowym hydrożelem. Taka substancja w stanie suchym ma właściwości twardego tworzywa organicznego, natomiast po uwodnieniu jest miękki i elastyczny. Od stopnia uwodnienia i przepuszczalności powietrza jest zależny typ soczewek - https://www.lens-shop.pl/soczewki-jednodniowe/. Stopień tego typu uwodnienia w soczewkach miękkich waha się między 30 a 75 procent. W soczewkach takich woda odpowiada za ilość przepuszczanego tlenu.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.