Leczenie z rozmaitych schorzeń z wykorzystaniem światła

Światło jest ogromnie ważnym składnikiem ludzkiego życia. Faktem jest, że w zasadzie bez tego czynnika nie ma życia. Bez wątpienia prawdą jest, że ludzie żyjący w strefach, które w dużej mierze pozbawione są światła pochodzącego ze Słońca w ciągu roku, mają znacznie większe szanse zachorowania na przykład na depresję. Dlatego dostęp do naturalnego światła i ciepła słonecznego jest tak ważny. Na przykład na terenie Polski, która leży w obrębie klimatu umiarkowanego, bywa tak, że w ciągu roku występuje bardzo wiele dni pozbawionych słońca.
lampa
Napisane przez: Swadilfari
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Skutkuje to znacznym obniżeniem nastroju, a niekiedy zaburzeniami. Będzie to tak zwana depresja sezonowa lub zimowa, wypływająca właśnie z niedoboru ciepła i promieni słonecznych.

Przechodząc do sedna kwestii - ta proponowana witryna (https://centrumsella.pl/centrum-stomatologiczne/uslugi/) prezentuje nieco inny punkt widzenia na tę kwestię, niż to jest opracowane w artykule, który teraz czytasz.

Objawia się w pierwszej kolejności rozregulowanym trybem dnia i nocy, co powoduje przestawianie zegara biologicznego i spadek samopoczucia i odporności. Człowiek chory na tę odmianę depresji czuje zniechęcenie do zwykłych powinności i do rzeczywistości. Jest jednak na to sposób, o którym wspominano już w starożytności.


Inne artykuły

Depresja niebezpieczną chorobą XXI wieku – jak się jej pozbyć?

światło
Napisane przez: 霞客 周
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Już od dawna wiadomo, że depresja to jedna z tych przypadłości z jakimi powinniśmy za wszelką cenę walczyć, ponieważ nieleczona może niestety doprowadzić do poważnych konsekwencji. Niektórzy mówią o niej jako o chorobie XXI wieku, ponieważ może przytrafić się każdemu – bez względu na wiek, płeć, czy miejsce zamieszkania.


Terapia za pomocą światła w walce z depresją

Na chwilę obecną dostępne są metody radzenia sobie z rozmaitymi chorobami za pomocą światła.

Na niniejszej stronie są warte zainteresowania informacje, jednak przeczytaj także inne tematyczne wątki (https://rehaexpert.pl/oferta/rehabilitacja-ortopedyczna/), gdyż one również na pewno Cię zainteresują.

Używane jest ono również w rehabilitacji, na przykład do naświetlania po części sparaliżowanych części ciała. Światło ma także wielkie zasługi w walce z wspomnianą depresją sezonową. Jako że wiąże się on z niedostatkiem promieni słonecznych, stworzono specjalny przyrząd – jest to lampa antydepresyjna (zobacz szczegóły na Urządzenie to ma za zadanie emitować niezwykle mocne światło podobne do światła słonecznego. Pacjent musi spędzać przed lampą codziennie tyle czasu, ile zostanie zalecone przez lekarza.


fototerapia
Pozytywne skutki stosowania

W dalszym ciągu szczególnie w Polsce wielu ludzi nie daje wiary w efekty terapii światłem. Tymczasem jej pozytywne skutki na ludzkie zdrowie i kondycję zostały udowodnione naukowo. Realizowanie przepisanych przez lekarza sesji z lampą antydepresyjną umożliwia zrelaksowanie się i odstresowania, a później również na poprawę trybu dnia. Wykazano także, że taka terapia jest niezwykle pomocna dla ludzi, którzy cierpią z powodu nagminnych zmian stref czasowych podczas podróży samolotem.
Na podstawie danych z: http://www.ilumina.pl/
19/11/06, 07:10:26
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.