Zdrowie jest niesłychanie ważne

Zdrowie masz tylko jedno, więc uważaj na siebie, słyszeliśmy to chyba wszyscy, czy to ust mamy czy babci. Przyznajmy, że kiedy to usłyszeliśmy w zwyczaju mieliśmy machnąć ręką, by później pobiec dwór i znów ryzykować. Byliśmy niedojrzali i nie znaliśmy konsekwencji. Mieliśmy do tego prawo, dzieciństwo ma się jedno i powinno się wykorzystać je właściwie. Aktualnie, kiedy jesteśmy już starsi stale słyszymy te pamiętne słowa i co więcej, aprobujemy je całkowicie. Tym bardziej, jeśli mamy swoje dzieci powtarzamy im to mimowolnie.
lekarstwa i witaminy
Napisane przez: Steven Depolo
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Tak to się dzieje, im jesteśmy bardziej wiekowi, tym bardziej powinniśmy liczyć się z jedynie i na zawsze danym zdrowiem. Nie możemy sobie z nim igrać, bo można sparzyć się jak w czasie igraszek z ogniem. Nie możemy wystawiać go na próbę, bo będziemy jeszcze długo żałować. Nie powinniśmy przede wszystkim przedkładać go na inne sprawy, bo zdrowie ma się tylko jedno, w razie kłopotów możliwe, że nie otrzymamy drugiej szansy.

Inne artykuły

Pamiętajmy o zdrowiu, to jedna z bardziej istotnych spraw w naszym życiu. Zaniedbane jest w stanie się odgryźć

psycholog
Łatwo się mówi, by zabiegać o zdrowie, trudniej zaś postarać się o to w praktyce. Niemniej, każdy z nas musi myśleć o tym, jak o najistotniejszym priorytecie. Pieniądze jesteśmy w stanie zarobić, wygrać lub stracić, zdrowie zaś można tylko stracić. Jeśli bowiem przychodzimy na świat zdrowi to już jesteśmy spełnieni. Ktoś, kto jest podatny na zachorowanie może to zdrowie zyskać, lecz nie będzie ono takie samo, jak u człowieka w pełni zdrowego, gdyż każda choroba zostawia po sobie ślad w ciele i psychice człowieka.


Wraz ze stawaniem się coraz starszym coraz zdecydowanie się o tym stanie rzeczy przekonujemy, coraz bardziej zdecydowanie przeszkadzają nam różnego rodzaju choroby. To, co dawniej nie stanowiło problemu teraz, jakby uderza w nas ze zwielokrotniona siłą, a my sami się dziwimy dlaczego właśnie tak się beznadziejnie czujemy. Coraz częściej bierzemy tabletki od bólu głowy i bóle pleców, coraz bardziej przeszkadzają nam stawy, więc sięgamy po sprawdzone środki (Lioton 1000 czy Flexus), z byle małostką zgłaszamy się do fachowca, ponieważ odczuwamy, że nie jest to zabawa.

listki z tabletkami
Napisane przez: Global Panorama
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Jakby tego było mało naokoło słyszy się o dziwacznych przypadłościach i wirusach, jakie mogą nas w każdej chwili zaatakować. Nie wiemy czy nasz organizm sobie z tym poradzi, bo nie jesteśmy właściwie już najlepszego zdrowia. Radzimy się przyjaciół i zastanawiamy się czy tylko z nami jest coś nie tak, lecz uspokajamy się - www.csbiomed.pl -, gdyż słyszymy od nich to, co chcieliśmy usłyszeć: to normalne, ja też tak mam. Z drugiej strony wiele osób nie potrafi się przyznać do gorszej formy, do jakichś dolegliwości. To jest smutne, wiadomo, bo nagle człowiek musi uznać wyższość chorób, z jakimi kiedyś świetnie sobie dawał radę.

Czujemy wtedy, że przegrywamy, ale się nie poddajemy. Zwyciężamy. I tak dalej. Nie poddajemy się, poddajemy się, wygrywamy, przegrywamy, ta walka określa nasz człowieczy los, w końcu jesteśmy tylko ludźmi i musimy się liczyć z typowo ludzkimi słabościami.
18/01/31, 07:08:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.