Jakim sposobem troszczyć się o zęby? Szkodliwe nawyki niszczące zęby

Jakie przyzwyczajenia, częstokroć niekontrolowane, przyczyniają się do pogarszania stanu naszych zębów? Dużo z nich powiązanych będzie z pracą w biurze, np. kilkugodzinne żucie gumy, stosowanie zębów miast nożyc a także podjadanie przy pececie.


Problem w znacznym stopniu dotyczy również studentów, uczniów i graczy komputerowych. Zobacz, w jaki sposób troszczyć się o zęby w miejscu pracy.


Inne artykuły

Neurolog dla dzieci na obszarze miasta Wrocław - czyli, w jaki sposób radzić sobie z rzadszymi problemikami związanymi ze zdrowiem dzieciaka

Tatuaże
Na podstawie danych z: Nomar.com.pl
Neurolog, a szczególnie neurolog dziecięcy, to ktoś kto opiekuje się problemikami takimi jak na przykład migreny, omdlenia, czy napady padaczki u naszych małych pociech, nie napomykając o innego rodzaju zaburzeniach - musimy nazwać je po imieniu - związanych wraz z jego rozwojem.


Oto spis nawyków negatywnie wpływających na stan uzębienia. Staraj się je wyeliminować, ażeby polepszyć stan naszego uzębienia.


Kawa
Napisane przez: Segafredo Zanetti
Na podstawie danych z: Segafredo Zanetti
zaufanie
Napisane przez: Lambertz
Na podstawie danych z: Lambertz
Wkładanie palców do ust. Nie idzie jedynie o dość powszechne gryzienie paznokci albo skórek, jakie szkodzi nie jedynie zębom, ale też rękom. Niezwykle często ludzie siedzący przed komputerem trzymają zwyczajnie paluchy w buzi. Niekiedy obskubują usta, dłubią w zębach bądź… czyszczą w tenże sposób paznokcie! Pracownicy analizujący gazety albo przeliczający banknoty częstokroć posiłkują się oblizywaniem palców, by swobodniej radzić sobie z rozdzielaniem papieru. Wszelka taka operacja niesie za sobą miliony mikroorganizmów, jakie zgarniamy z klawiatury komputera, smartfona, pieniążków czy wspólnej kuchni lub łazienki. Wilgotne i ciepłe środowisko jamy ustnej jest idealnym inkubatorem dla wszelakich bakterii, jakie dostają się do naszego organizmu. Stąd już blisko nie jedynie do kłopotów z dziąsłami a także zębami, ale też poważniejszych skażeń układu - sprawdź gabinet stomatologiczny.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.