Amsterdam – idealne miasto na weekend z kimś bliskim

Niewiele mamy wolnych weekendów w przeciągu roku. Zwykle musimy coś załatwić, po jakąś rzecz podjechać, zrobić większe zakupy, zająć się remontem czy wpaść do rodziców, gdyż w ostatnich czasach odrobinę ich zaniedbaliśmy. Dlatego kiedy mamy te dwa dni wyłącznie dla siebie, warto spędzić je w roztropny sposób, np. pojechać na wycieczkę do Amsterdamu z ukochaną lub ukochanym. Taki weekend spędzany daleko od zwykłych problemów jest idealną metodą na miły czas we dwoje. Z jakich przyczyn powinniśmy wybrać się właśnie do Amsterdamu?
Amsterdam przyciąga podróżników z całej Europy i nie jedynie, więc niewątpliwie jest warty odwiedzenia. Przepiękne plantacje wielokolorowych tulipanów, fantastyczne piwo oraz smaczne sery, od jakich żaden ich smakosz nie będzie mógł się oderwać, interesujące muzea skrywające wiele pamiątek to wyłącznie niektóre atuty tego miasta. Gdy odwiedzamy Amsterdam bez wątpienia powinniśmy odwiedzić Plac Dam znajdujący się w samym centrum miasta, zatem z pewnością nie będziemy mieć trudności, aby do niego trafić. To w tym miejscu mieści się Pałac Królewski oraz muzeum figur woskowych Madame Tussand. Trzeba również udać się na przejażdżkę kanałami, jakich jest ponad sześćset.
Poznań
Napisane przez: Filip Maljković
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Są nad wyraz obrazowe oraz gwarantują miastu klimat, a by przepłynąć się jednym ze statków, musimy wybrać się do przystani w centrum miasta oraz kupić bilet na statek, jaki zazwyczaj odpływa co godzinę. Jeżeli zaś lubisz rozrywki wieczorne, musisz odwiedzić Dzielnicę Czerwonych Świateł (czytaj nieco więcej). To oczywiście nie rozrywka dla dzieci, zatem wybierzmy się tam sami, bo przecież wszystko trzeba zobaczyć. Nie zapominaj jednak, żeby nie robić zdjęć, to zabronione we wskazanym miejscu.


Inne artykuły

Wakacje w Ziemi Świętej

miasto
Napisane przez: Addictive Picasso
Termin na wycieczkę? Kto z nas nie marzył, aby kiedyś odwiedzić Ziemię Świętą. Teraz nachodzi zapytanie jaki będzie dla nas najlepszy transport. Rozwiązań jest bardzo wiele. Sprawdzając oferty w sieci można powiedzieć, że wybór jest dosyć duży. Osobiście nastawiam się tutaj nie tylko na szybkość, ale także na luksus oraz oczywiście atrakcyjną cenę.


Poznań
Napisane przez: eisenbahner
Na podstawie danych z: www.flickr.com
Aktualnie do Amsterdamu można polecieć z każdego lotniska w kraju. I Warszawa, i Poznań lub Wrocław to pewność korzystnych cen na loty dla ciebie. By nie przepłacić i zaoszczędzić gotówkę na zwiedzanie, warto tropić bieżące promocje i zakupić bilet wówczas, kiedy koszty jego zakupu nie będą przekraczać kilkudziesięciu złotych (klinij tutaj). To rzeczywiście do zrealizowania, choć teraz na pewno w to nie wierzysz, lecz tanie linie lotnicze wielokrotnie kuszą turystów korzystnymi ofertami, z jakich w zasadzie grzechem byłoby nie skorzystać.
20/02/13, 07:24:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.