Otyłość to poważny problem. Walczmy z nim na wszystkie możliwe sposoby

Prawidłowa sylwetka jest nie tylko kwestią urody, ale przede wszystkim przejawem naszego aktualnego i przyszłego stanu zdrowia. Niestety wielu ludzi nie ma w ogóle pojęcia, że nawet kilka zbytecznych kilogramów ma przemożny wpływ na ich samopoczucie i funkcjonowanie całego organizmu. Otyłość jest też źródłem licznych dolegliwości, które nie tylko skutecznie komplikują życie, ale nawet stanowią dla niego prawdziwe ryzyko. Jednym z najpoważniejszych, a zarazem najczęściej występujących następstw nadwagi i nieodpowiedniej diety jest cukrzyca typu 2.

otyłość u mężczyzn
Napisane przez: http://sxc.hu
Na podstawie danych z: http://sxc.hu
Otyli często uskarżają się także na schorzenia układu krwionośnego, pokarmowego i oddechowego. Zmagają się z żylakami, nadciśnieniem i dokuczliwymi bólami pleców. Do wyżej opisanych problemów dochodzi oczywiście wykluczenie społeczne, dyskomfort psychiczny i zażenowanie, które wielu osobom z nadwagą odbiera radość życia. W związku z tym, że odsetek takich ludzi wzrasta z ogromną szybkością, otyłość staje się jednym z najpoważniejszych zagadnień zdrowotnych na świecie. Przyszło nam żyć w niepokojących czasach. Z jednej strony dysponujemy bogata wiedzą medyczną i umiemy leczyć choroby, które jeszcze kilkadziesiąt lat temu były traktowane jako nieuleczalne.

Inne artykuły

Dbanie o ekologiczny tryb życia i tężyzna fizyczna - co należy wiedzieć

Sala ćwiczeń
Napisane przez: Health Gauge
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Współcześnie panuje powszechna moda na zdrowe odżywianie i utrzymywanie nienagannej formy. Coraz więcej osób ćwiczy, przechodzi na diety i dba o to, by lepiej się czuć i wyglądać. W związku z tym miejsca tego rodzaju, jak siłownia Warszawa Bemowo są oblegane i cieszą się niemałą popularnością.


Mamy również doskonałe możliwości w zakresie zapobiegania różnym schorzeniom. Z drugiej strony odżywiamy się byle jak, przepracowujemy się i zaniedbujemy aktywność fizyczną. Smutne jest to, że wyczerpanie, dieta obfitująca fast-foody, alkohol i papierosy oraz brak ruchu są w stanie zniweczyć nasze szanse na zdrowe i długie życie mimo nieustannego rozwoju medycyny i przemysłu farmaceutycznego, który dał nam suplementy na odchudzanie (takie jak ten).
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.