Co proponują sportowe kolonie konne dla dzieci

Wakacyjne oraz zimowe obozy konne dedykowane są dla wszelkich poziomów wyszkolenia jeźdźców: począwszy od początkujących aż po przewidujących zdawanie odznaczeń jeździeckich PZJ. Treningi na ujeżdżalni to nie wszystko, przywitanie świtu w siodle, galop przez łąkę, pławienie koników w jeziorze, natomiast w zimie cwał przez ośnieżone tereny mogą okazać się jednym z najwspanialszych wspomnień wakacyjnych dla każdego młodego człowieka, natomiast doborowe towarzystwo równolatków to już szczęście zupełne.
jeździectwo
Napisane przez: Carine06
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Bardziej obeznani dżokeje mogą na takich obozach odbyć kontrolne egzaminy na srebrną i brązową odznakę. Osoby chcące uczynić jak najszybsze postępy mogą skorzystać z możliwości instruktaży indywidualnych (ujeżdżenie bądź też lonża dosiadowa). Znaczna ilość trudności w pracy z konikiem powodowane jest tym, jak siedzi dżokej. Zajęcia opierają się na zestawieniu ćwiczeń na ziemi z konkretnymi zadaniami w trakcie jazdy. Dzięki takiemu podejściu dżokej może pojąć co robi źle i co może polepszyć w technice jazdy w taki sposób, by stać się bardziej skutecznym jak też zrozumiałym dla konia.

Inne artykuły

Łucznictwo jest jedną z ciekawszych i bardziej złożonych dyscyplin sportowych

łucznictwo, łuk, sport
Na obecną chwilę możliwości uprawiania specjalistycznych dyscyplin sportowych są nadzwyczaj duże. Dostęp do fachowego sprzętu i doświadczonych trenerów pozwala każdemu kształcić się w wybranej przez siebie dziedzinie.


Sportowe obozy jeździeckie często określone są dla uczestników w wieku 10-18 lat - porównaj informacje (porównaj informacje). Obozowiczów czekają nie tylko lekcje w siodle, lecz też przez cały pobyt mają swe
jeździectwo
Napisane przez: Carine06
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
wierzchowce pod opieką, zacząwszy od ich karmienia aż po zajęcia związane z ich pielęgnacją, dzięki czemu mogą zrozumieć potrzeby swych ulubieńców i jak najwięcej nauczyć się o nich. Treningi prowadzone są parę razy dziennie na doskonale przyuczonych wierzchowcach a także kucach, nowicjusze uczą się podczas indywidualnych zajęć na lonży.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.