Skutki chorób zębów

Higiena jamy ustnej jest niezwykle istotną częścią naszej codziennej toalety. Należy myśleć o regularnym myciu zębów. Z jednej strony pragniemy posiadać czyste zęby, więc je myjemy, z drugiej natomiast trzeba pamiętać o tym, że zbyt mocne ruchy przyczynią się do zdarcia szkliwa, czego konsekwencje możemy bardzo boleśnie odczuć.
Zęby zaatakowane przez bakterie są niezwykle poważnym problemem. Wpływają one na zdrowie psychiczne i fizyczne człowieka. Dla wszystkich jest jasne, że zepsute zęby szpeci wygląd, ale nie często myślimy o tym, że może się to przyczynić do bardzo poważnych innych schorzeń. Często zwyczajny niewłaściwy zgryz przyczynia się już do częstych bólów głowy. Źródłem złego zgryzu mogą być rozmaite niewłaściwe działania z wczesnego dzieciństwa, bezsensowne używanie smoczków, czy karmienie w pozycji leżącej mogą mieć na to duży wpływ. Z kolei bakterie, które zadomowią się w zębie, mogą poprzez układ krążenia przedostać się do innych części naszego organizmu. Często zdarza się, że przyczyniają się one do zapalenie stawów, nierzadko skutkiem tego mogą być stałe uszkodzenia. Przykłady na http://www.aurident.pl/protetyka.html.

Kolejnym schorzeniem jest na przykład zapalenie zatok. Bakterie z zęba mogą bowiem stosunkowo bezproblemowo przeniknąć do zatok, szczególnie przy leczeniu kanałowym. Toksyny mogą też w prosty sposób przedostać się do serca. Jest to bardzo groźne i może mieć wpływ na rozwój zapalenia mięśnia sercowego. Zwykle słyszy się, że choroby migdałków są następstwem spożywania zimnych lodów i napojów, jednak tak naprawdę źródłem tego są również paciorkowce zamieszkujące nasze zęby. Bakterie poza tym mają możliwość przedostać się nawet do nerek i spowodować ich poważne uszkodzenie. Należy więc zawsze czyścić zęby, aby nie tylko były bez chorób, ale żeby również pięknie wyglądały - szczegóły na serwisie www.aurident.pl.


Inne artykuły

Czy stomatolog zajmuje się tymi rzeczami, co ortodonta? Jakiego typu są między nimi różnice?

kulturystyka
Napisane przez: Monthly M.
Na podstawie danych z: Fotolia
Prawdą jest, że nie sposób uciec od wizyty u dentysty. Wszyscy jesteśmy na to skazani, jeśli planujemy mieć piękne, zdrowe zęby. Dobrze jednakże wiedzieć, jakimi zadaniami trudni się ortodonta i stomatolog, warto wiedzieć, co jeden i drugi profesjonalista robi, jakiego typu ma powinności.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.