Witaminki brać czy nie brać?

Naturalne preparaty z witaminami zawierają obok witamin wiele innych związków, które mają wpływ na naszą kondycję.


Witaminy to chemiczne związki niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu, których nie potrafi on samodzielnie wytworzyć.


sklep
Napisane przez: walnut whippet
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


witaminy
Napisane przez: adidas
Na podstawie danych z: adidas


Czy potrafisz odpoczywać?
Napisane przez: Bird&Co.
Na podstawie danych z: Bird&Co.


Inne artykuły

Pamiętajmy o zdrowiu, to jedna z bardziej istotnych spraw w naszym życiu. Zaniedbane jest w stanie się odgryźć

psycholog
Łatwo się mówi, by zabiegać o zdrowie, trudniej zaś postarać się o to w praktyce. Niemniej, każdy z nas musi myśleć o tym, jak o najistotniejszym priorytecie. Pieniądze jesteśmy w stanie zarobić, wygrać lub stracić, zdrowie zaś można tylko stracić. Jeśli bowiem przychodzimy na świat zdrowi to już jesteśmy spełnieni. Ktoś, kto jest podatny na zachorowanie może to zdrowie zyskać, lecz nie będzie ono takie samo, jak u człowieka w pełni zdrowego, gdyż każda choroba zostawia po sobie ślad w ciele i psychice człowieka.


Zatem witaminy powinny zostać dostarczane z zewnątrz wraz z jedzeniem. Dosyć powszechne jest przekonanie, iż im więcej zjemy witamin, tym korzystniej. Popularność owej tezy jest wykorzystywana częstokroć przez wytwórców pożywienia w celach marketingowych. Mnóstwo wyrobów sprzedawanych w spożywczych sklepach ma na etykiecie wyeksponowaną wiadomość, iż zostało wzbogaconych różnymi witaminami, z czego konsument ma wywnioskować, że są to wyroby zdrowe i warte kupienia.


Istnieje także – chociaż przede wszystkim pośród sympatyków naturalnego sposobu odżywiania – opinia, iż nie powinno się łykać żadnych sztucznych preparatów mieszczących witaminy, ponieważ dostarczamy je organizmowi razem z jedzeniem. Wszystko jednakże powinno zależeć od kondycji naszego ciała a także od naszego jadłospisu. Wiadomo, iż są okresy, kiedy występuje zwiększone zapotrzebowanie na witaminy oraz mikroelementy, np. ciąża czy też stany rekonwalescencji, jednak wówczas możemy a także powinniśmy kierować się zaleceniami naszego lekarza. Z kolei u osób starszych a także u ludzi cierpiących na niektóre schorzenia przewodu pokarmowego czy przyjmujących niektóre medykamenty mogą występować zaburzenia wchłaniania witamin – wówczas musimy podać ich podwyższoną dawkę.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.