Banki spermy – w jaki sposób funkcjonują obecnie takie instytucje oraz w jakim celu zostały stworzone?

Niestety, nie każda osoba ma szansę począć dziecko, z czym czasami nie potrafi się pogodzić. Pragnienie posiadania potomstwa jest w istotnej mierze uwarunkowane genetycznie, jednak dla wielu ludzi brak takiej możliwości jest prawdziwą traumą, więc na przestrzeni ostatnich lat opracowano dużo sposobów na leczenie niepłodności. Czasem konieczne jest męskie nasienie.

W tym celu, stworzony został bank spermy. Tego rodzaju banków działa dziś coraz więcej, dzięki czemu pary zyskują szansę na upragnionego potomka. Banki spermy są
Rodzice z niemowlakiem
Napisane przez: Mirra Photography (Kristin Jona)
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
ratunkiem nie tylko dla par, które nie mogą posiadać dzieci, ale również dla kobiet, które czują, że nadszedł czas na posiadanie potomka, ale nie posiadają partnera, z jakim chciałyby począć dziecko. Dawca nasienia jest z reguły osobą anonimową oraz oddaje nasienie odpłatnie.

Inne artykuły

Jeżeli się nikotynizujesz, ta możliwość może ci przypaść do gustu!

konie
Napisane przez: Staffan Enbom
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Indywidualne wyrabianie papierosów jest dziś nader modne. Skąd bierze się ta sława? Czy jest ona uzasadniona?


Przede wszystkim własnymi rękami stworzone papierosy są w większości wypadków o wiele tańsze od papierosów nabywanych w paczce.


Należy jednak podkreślić, że współcześnie coraz częściej mówi się o konieczności ujawniania osoby dawcy. Na przykład, w Wielkiej Brytanii nie działa anonimowość dawcy. Każdy mężczyzna, który decyduje się na zostanie dawcą nasienia jest osobą jawną, wobec czego w razie choroby dziecka łatwiejsze jest pozyskanie informacji na temat jego stanu zdrowia, co pozwala na przeprowadzenie wywiadu. W Polsce nadal dawcy mogą liczyć na anonimowość oraz osoby, które decydują się na skorzystanie z banku spermy muszą mieć to na względzie. Nie każdy mężczyzna może jednakowoż przekazać własne nasienie.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.