Przyczyny tworzenia się odcisków oraz modzeli, metody na to, żeby im zapobiegać

Długie noszenie za ciasnych butów, chodzenie na za wysokich obcasach albo bez skarpet często powodują pojawienie się na skórze nóg jakiś odcisków albo zgrubień. Skóra w podrażnianych miejscach zaczyna się zmieniać, naskórek robi się i zamiast się złuszczać, to tworzy się coraz grubszy.
zdrowe stopy
Napisane przez: Al Lloyd
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Na początku mogą będą po prostu nieco niewygodne, lecz nie coraz bardziej doskwierają, w którejś chwili nie pozwalając na normalne chodzenie. Początkowa faza takich dolegliwości jest nazywany modzelami, są to po prostu złuszczające się warstwy skóry które powstają w wyniku podrażnień. Jeżeli w środku modzela zacznie się tworzyć rdzeń, to stan taki nazywany jest odciskiem.

Nie zniechęcaj się - kontynuuj oglądanie (https://nowafarmacja.com.pl/) pochłaniających Cię wpisów. Znajdziesz ich stosunkowo wiele na naszej nowej stronie. Namawiamy!

Martwe komórki w czasie chodzenia zostają coraz bardziej wciskane, powodując tworzenie grubiejącego stożka - jeśli się nie przerwie tego, to po pewnym czasie może nastąpić sytuacja, gdy pojawią się problemy z poruszaniem się. Jeśli odcisk będzie położony niedaleko nerwów w stopie, to może stać się niezwykle uciążliwy i bolesny.

Inne artykuły

Bolesne pieczenie u palców – jak na stałe usunąć nagniotka przy pomocy dostępnych preparatów

stopy
Napisane przez: Lioven
Na podstawie danych z: Lioven
Nikt nie chce mieć nagniotków. Jest to nic innego jak stwardnienie warstwy skóry powstające przy stopach. Rana jest tym boleśniejsza, że wnika w głąb skóry. Odczuwamy przez to duże pieczenie przy poruszaniu się. Wokół nagniotka powstaje czerwonawa tkanka, przez którą odczuwa się nieprzyjemny ból.


nogi
Napisane przez: Natasia Causse
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Najlepszą metodą na zapobieganie odciskom oraz modzelom jest odpowiednia profilaktyka. Wygodne buty, nie chodzenie na wysokim obcasie i noszenie skarpet znacznie będą zabezpieczać przed ich powstawaniem. Jeśli jednak już się zrobią, to należy pamiętać o tym, żeby jak najszybciej się z nimi rozprawić.

Nasz link do www ginekolog oleśnica zadziwi Cię niebywale optymistycznie. Wyszukasz tam masę drobiazgowych wiadomości. Więc nie ociągaj się i wejdź tam!

Metod na usuwanie odcisków jest kilka, część z nich z powodzeniem użyć można w domu (użyteczny link na ).
Niezwykle skuteczny jest kwas salicylowy, po zmiękczeniu nim zrogowaciałej skóry spróbować ją później można usunąć przy pomocy tarki do stóp. W żadnym wypadku nie można używać do tego ostrych narzędzi, typu nożyczki czy noże, ponieważ stać się to może powodem groźnych zakażeń. Sporą skuteczność ma również preparat na odciski (zobacz kompletną ofertę na tej stronie), zrobiony na kwasie salicylowym i dostępny w każdej aptece. Preparaty takie mają postać kremów, plastrów albo maści i używa się je punktowo na chore miejsca. Jeśli leczenie w domu nic nie będzie pomagać, to niezbędne może być udanie się na wizytę do specjalisty chirurga, który sprawnie zajmie się ich wycięciem.
22/06/09, 16:08:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.