Jeśli zmagasz się z zezem, masz możliwość udać się na operację i pozbyć się zaburzeń

Zez jest bardzo nieprzyjemną oraz kłopotliwą dolegliwością. Polega ona na nierównym ustawieniu gałek ocznych, co skutkuje zarówno nieładnym wyglądem, lecz również wieloma znaczącymi zaburzeniami widzenia. W związku z poważnym charakterem choroby zezowej większości pacjentów rekomenduje się korektę zeza.
przejdź do strony
Napisane przez: Jimmy Baikovicius
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Operacja zeza jest przeprowadzana w dowolnym wieku

Utarło się przekonanie, że operacji zeza poddają się jedynie młode osoby i maluchy, jednak nie okazuje się to prawdą. Operacja zeza jest przeprowadzana na pacjentach w różnym wieku i mogą się jej poddawać też osoby dojrzałe, które przez wiele lat borykały się z dolegliwością zeza. Należy pamiętać, że współczesna medycyna bardzo znacząco się rozwinęła i udoskonaliła, co pozwala wykorzystywać innowacyjne narzędzia w leczeniu oraz korygowaniu zeza. Oczywiście ewentualność wykonania operacji zeza bywa uzależniona od stanu zdrowia potencjalnego pacjenta i wielu warunków. Warto wspomnieć, że korekta zeza wykonywana u osób dorosłych, potrafi skutkować podwójnym widzeniem.

Pragniemy Cię zachęcić do identycznie interesujących wpisów, które opracowaliśmy dla Ciebie z radością. Zatem kliknij stronę bilomag i oglądaj to, na co masz ochotę.Jak wygląda korekta zeza?

Operacja zeza bywa naprawdę poważnym zabiegiem, który przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym, inaczej mówiąc w narkozie. Tok i czas operacji w ogromnej mierze uzależniony bywa od poziomu zaburzeń, lecz w większości przypadków trwa do godziny czasu. Operacje zeza - innowacyjne operacje zeza - zostają refundowane przez NFZ. W wypadku, kiedy stwierdza się u siebie taką potrzebę lub zauważa niepokojące symptomy u swojinnowacyjne operacje zeza się do strabologa, czyli specjalisty od leczenia zeza. Lekarz wykonuje niezbędne badania oraz decyduje o potrzebie ewentualnej operacji.


Inne artykuły

Gdzie znaleźć najlepszego chirurga naczyniowego we Wrocławiu?

Przed wizytą sprawdź lekarza!
Na podstawie danych z: bc-injury-law.com
Chirurg naczyniowy zajmuje się operacyjnym leczeniem naczyń krwionośnych. Specjaliści w tej dziedzinie leczą m.in. zwężenie tętnic, np. szyjnej, co jest profilaktyką udarów, usuwają żylaki lub hemoroidy, które przeważnie odbierane bardzo wstydliwie. Powinno się jednak nie lekceważyć tego problemu, a głównie bardzo szybko udać się na konsultacje.

Badania wzroku u okulisty
Napisane przez: iStock
Na podstawie danych z: iStock
Nie warto zmagać się z zaburzeniami

Kilkadziesiąt lat temu chorobę zeza traktowano niezupełnie poważnie i uznawało się za mankament urody. Pomyślnie obecnie to się znacząco zmieniło i choroba zezowa jest z sukcesem leczona. Zauważono, że wiąże się ona z poważnymi schorzeniami oraz licznymi niedogodnościami połączonymi z widzeniem i operacja zeza pomaga podnieść wygodę życia, jak też wyzbyć się kompleksów związanych z wyglądem zewnętrznym. W sytuacji, kiedy zmaga się z zezem lub podejrzewa taką nieprawidłowość u dziecka, warto jak najszybciej znaleźć odpowiednią klinikę i skonsultować się ze specjalistą, który rozwieje wszystkie wątpliwości, jak też zaleci odpowiednie leczenie.
21/04/28, 13:28:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.