Jeśli zmagasz się z zezem, masz możliwość udać się na operację i pozbyć się zaburzeń

Zez jest bardzo nieprzyjemną oraz kłopotliwą dolegliwością. Polega ona na nierównym ustawieniu gałek ocznych, co skutkuje zarówno nieładnym wyglądem, lecz również wieloma znaczącymi zaburzeniami widzenia. W związku z poważnym charakterem choroby zezowej większości pacjentów rekomenduje się korektę zeza.


http://www.optegra.com.pl/Zabiegi-i-ceny/Korekta-Wzroku/Laserowa-Korekta-Wzroku
Napisane przez: Jimmy Baikovicius
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Operacja zeza jest przeprowadzana w dowolnym wieku

Utarło się przekonanie, że operacji zeza poddają się jedynie młode osoby i maluchy, jednak nie okazuje się to prawdą. Operacja zeza jest przeprowadzana na pacjentach w różnym wieku i mogą się jej poddawać też osoby dojrzałe, które przez wiele lat borykały się z dolegliwością zeza. Należy pamiętać, że współczesna medycyna bardzo znacząco się rozwinęła i udoskonaliła, co pozwala wykorzystywać innowacyjne narzędzia w leczeniu oraz korygowaniu zeza. Oczywiście ewentualność wykonania operacji zeza bywa uzależniona od stanu zdrowia potencjalnego pacjenta i wielu warunków. Warto wspomnieć, że korekta zeza wykonywana u osób dorosłych, potrafi skutkować podwójnym widzeniem.

Jak wygląda korekta zeza?

Operacja zeza bywa naprawdę poważnym zabiegiem, który przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym, inaczej mówiąc w narkozie. Tok i czas operacji w ogromnej mierze uzależniony bywa od poziomu zaburzeń, lecz w większości przypadków trwa do godziny czasu. Operacje zeza - innowacyjne operacje zeza - zostają refundowane przez NFZ. W wypadku, kiedy stwierdza się u siebie taką potrzebę lub zauważa niepokojące symptomy u swojego dziecka, należy udać się do strabologa, czyli specjalisty od leczenia zeza. Lekarz wykonuje niezbędne badania oraz decyduje o potrzebie ewentualnej operacji.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.