31 grudnia w dalekich państwach – tanio i bezpiecznie.

Dla wielu osób Sylwester to magiczna data, to symboliczne przejście z jednego roku na kolejny. Spora część mieszkańców Polski woli spędzać go nie zwyczajnie – wśród rodziny, a poza granicami kraju, czasami nawet w odległych stronach. Istnieją biura podróży, które wręcz specjalizują się w sylwestrowych wyjazdach.Tradycja świętowania nadejścia nowego roku pochodzi z XI wieku, kiedy to po roku 1000 nie nastąpił przewidywany przez chrześcijan armagedon.

barbados
Na podstawie danych z: pixabay.com
Papieżem był wtedy Sylwester II, stąd 31 grudnia nazywamy Sylwestrem. Zmiana roku w kalendarzu posiada w sobie coś niezwykłego , a jej oprawa typu fajerwerki i uroczyste tańce przydaje temu wydarzeniu kolorytu. Pośród Polaków bardzo popularne są kilkudniowe wycieczki do Wiednia, Wilna czy Lwowa, czasami podróż odbywa się 31 grudnia rano, a powrót jest już 1 stycznia, a zatem pracownik nie traci zbyt wiele urlopu, poza tym jest prawie na miejscu, chociaż poza granicami kraju. Zdarzają się jednak dalsze podróże (oferta: LOT) takie jak Paryż, Egipt, a nawet Barbados wakacje w tym zakątku świata mogą przecież odbywać się zimą, nie wspominając już o przywitaniu Nowego Roku.

Niektórzy wybierają hotel w Dubaju, dla innych pensjonat tuż nad norweskimi fiordami jest wspaniałą opcją i tam zamieszkują przez kilka dni. Takie wyjazdy wcale nie muszą drogo kosztować, aczkolwiek często znalezienie wspaniałej oferty cenowej wymaga poświecenia sporej ilości czasu na poczesywanie w sieci. Nie wystarczy wpisać hasło: „barbados wakacje” z dopiskiem tanio, by móc poczuć słońce zimą, tutaj potrzebne jest spore zaangażowanie i znajomość stron oferujących tanie loty lub agencji podróży, które mają w zanadrzu świetne oferty dla takich poszukiwaczy.

Podobnie po wpisaniu "hotel w dubaju". Warto zwrócić uwagę na te oferty, ponieważ niedużym kosztem można spędzić kilka niezwykłych dni. Inicjatorzy tego typu wycieczek nie tylko dostarczają transport i usługi pilota, ale także zakwaterowanie. Podobne zniżki występują w przypadku lotów.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.