Jakie są najmniej oczekiwane przez pacjentów zabiegi dentystyczne?

Kto wspomniał, że chodzenie do gabinetu stomatologicznego w każdym wypadku powinno wiązać się z bólem? Nawet jeśli zabiegi wykonywane przez takiego lekarza nie należą do szczególnie miłych, to przecież w niektórych wypadkach mogą nam nawet uratować życie.


Z tego też powodu nim zaczniemy poszukiwać jakichkolwiek wymówek, nawet wtedy, gdy nie boli nas ani jeden ząb, umówmy się na wizytę kontrolną u dentysty.


mieszkanie - fotografijka
Napisane przez: You Tube - Tomasz Szafarek
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Inne artykuły

W jaki sposób powinno się zadbać o oczy? Podpowiadamy w poniższym tekście.

grupa szkoleniowa
Napisane przez: Sterling College
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Nie od dziś jest wiadome, jak istotną sprawą jest dbanie o własny narząd wzroku. Niestety, to jest także zadanie coraz trudniejsze. W aktualnych czasach, w dobie laptopów, komórek, odbiorników tv czy też konsoli, prawidłowe zadbanie o oczy nie należy do najłatwiejszych.


On zbada, czy też wszystko w naszej jamie ustnej jest tak, jak potrzeba i może nawet nas pochwalić za naszą dbałość o zęby. Jeżeli będziemy działać profilaktycznie, to z pewnością ominą nas te najbardziej nieprzyjemne zabiegi stomatologiczne. Jak wiemy, zaliczają się do nich ekstrakcja zatrzymanej ósemki (bez nerwów, nie ma konieczności likwidacji zębów bez znieczulenia), wyrywanie zębów trzonowych, leczenie kanałowe czy resekcja zęba. Okryte złą sławą borowanie zęba bez użycia anestezji także nie jest obecnie stosowane, jednak aplikowanie znieczulenia poprzez zastrzyk w dziąsło, to niestety przeważnie wymóg.


Jednak opisane wyżej przykłady dotyczą głównie osób, które przez długi okres czasu nie dbały o stan swojego uzębienia. Jeśli jednak będziemy czyścić zęby po jakimkolwiek posiłku, to nie powinniśmy się niczego bać. Chociaż, jak to zostało stwierdzone wyżej, warto chodzić regularnie do dentysty na wizyty kontrolne. Warto także nauczać takich zachowań swoje pociechy.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.