Trzustka także może zachorować, dlatego jeśli pojawiają się niepokojące objawy, trzeba reagować.

Trzustka to niewielki, lecz bardzo istotny narząd, który wpływa na pracę licznych układów oraz narządów. Choroba trzustki może mieć przeróżne oblicze: od przewlekłego zapalenia po ostre, które niesie wyjątkowo przykre dolegliwości.
buty
Napisane przez: Amy
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Choroby trzustki nie można bagatelizować, w wielu przypadkach kończy się ona kuracją w szpitalu.


Jakie objawy daje chora trzustka?


Symptomy nasilającej się choroby trzustki choroby trzustki często są przez chorych lekceważone, bo utożsamia się je z nieżytem żołądka, wirusem lub zatruciem. Nie można tak postępować, gdyż ta choroba może być niezwykle niebezpieczna. Chorobie trzustki dość często towarzyszą mdłości, wymioty i biegunki – zwłaszcza ze zwiększoną zawartością tłuszczu w odchodach - jak również uporczywy ból. Ból nieraz staje się bardzo mocny. U chorych ze schorzeniami trzustki czasami stwierdza się też żółty odcień gałek ocznych albo delikatny świąd skóry.


krążenie
Napisane przez: Domzdrowia.pl


To może być zapalenie lub nowotwór
.

Pośród chorób trzustki Więcej na najczęściej wymienia się zapalenie ostre albo przewlekłe. Zapalenie ostre jest bardzo niebezpieczne, dlatego wymaga pobytu w szpitalu oraz podawania leków przeciwbólowych oraz zmniejszających wydzielanie enzymów trzustkowych.

Zaciekawił Cię nasz tekst? Więc zachęcamy Cię - wejdź na kolejną stronę i dokonaj oceny (http://mwolska-psycholog.pl/psychoonkolog) naszych opisów. W przypadku pewnych wątpliwości - zwróć się do nas!

Zapalenie przewlekłe dość często daje słabe symptomy, które można pomylić ze zwyczajnymi dolegliwościami żołądkowymi. Trzustka może też też być celem nowotworu, przez to dolegliwości brzucha nie można bagatelizować.
Leczenie raka trzustki bywa bardzo trudne, gdyż pacjenci najczęściej zgłaszają się do specjalisty, kiedy choroba jest już zaawansowana.

Ona jest wprost nieszablonowa - uczciwie zalecamy tą treść (https://www.codopress.pl/). Jeżeli masz ochotę poszerzyć zakres swojej wiedzy na ten temat, to kliknij ten odnośnik.

W przypadku powracających dolegliwości najlepiej zgłosić się po skierowanie na dokładniejszą diagnostykę jamy brzusznej.
20/05/03, 08:11:07
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.