Kto to jest ortodonta oraz kiedy dobrze się do niego udać? Co jest wskazaniem do wizyty?

Żeby osiągnąć ładny uśmiech należy wiedzieć o paru czynnikach, podstawą są natomiast zdrowe zęby. Aby je posiadać troszczymy się o higienę jamy ustnej oraz systematycznie odwiedzamy dentysty. Jednakże to może nie wystarczyć, ponieważ kolejnym elementem jest kolor naszych zębów. Wiadomo, chcemy żeby był śnieżnobiały, dzięki nowym technologiom wybielania jest to dziś możliwe. Ostatni aspektem, o jaki trzeba zadbać, żeby nasze zęby były idealne, jest prosty zgryz.

aparat na zęby
Napisane przez: kelly
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
O ostatni warunek zadba ortodonta. W powszechnej świadomości znany jest jako specjalista, który prostuje zęby. Pewnie śmiesznie to brzmi, ale jest w tym dużo racji, ponieważ z łaciny nazwa orthos oznacza prosty, a odontus - ząb. To dobitnie wskazuje na tego typu znaczenie, z tego też względu takie określenie jest całkiem prawdziwe. Dobrze natomiast mieć świadomość, iż ortodonta (zobacz przejdź do serwisu http://welldent.pl) nie zajmuje się tylko samym uzębieniem. Dzięki leczeniu ortodontycznemu możemy rozwiązać problemy związane z dolnym i środkowym odcinkiem twarzy, ma wpływ więc na odpowiedni rozwój całej naszej fizjonomii - czy wizyta u ortodonty ma sens.

Wada zgryzu to nie jedynie problem estetyczny. Niedobre ułożenie zębów może bardzo zwiększać ryzyko wystąpienia próchnicy lub schorzeń przyzębia, na przykład takiego rodzaju jak paradontoza. Tak się dzieje, bo krzywy zgryz utrudnia utrzymywanie odpowiedniej higieny jamy ustnej.

Masz ochotę ciągnąć dalej zajmującą lekturę? Więc nic nie powinno Ci przeszkodzić - kontynuuj dentyści płock na następnej stronie.

Czasem może też doprowadzić do wystąpienia problemów w stawach skroniowo-żuchwowych. Z tego właśnie powodu, jak przychodzą pierwsze objawy trzeba zasięgnąć porady specjalisty. Na szczęście jest duża dostępność tego typu lekarzy, i to nie jedynie w wielkich miejscowościach, ale również przykładowo w mniejszych jak Tomaszów Mazowiecki, w związku z tym nie powinno być problemu, by umówić się na wizytę.


Inne artykuły

Nie lubisz borowania zębów? Nowoczesne gabinety dentystyczne gwarantują bezbolesne metody leczenia

stomatolog
Napisane przez: East Midtown
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Dzieci nie przepadają za dentystami. Zanoszą się płaczem jak tylko będą słyszeć wiadomość, że wraz z rodzicami idą do gabinetu dentystycznego i wszelkimi metodami chcą ich od tego odciągnąć. Jeśli pomimo dorosłego wieku ty także odczuwasz przestrach przed stomatologiem z wiertłem, musisz poznać nowoczesne metody leczenia, wprowadzane w większości gabinetów dentystycznych. We współczesnych czasach nie jesteś zmuszony niepokoić się bólem – nawet nie zauważysz, kiedy dentysta skończy zabieg oraz będziesz mógł pójść do domu.

uśmiechnięte dziecko
Napisane przez: Jillian
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Ortodonta może zaplanować cały plan leczenia, a następnie przy pomocy odpowiedniego aparatu, może skorygować zgryz. Jednym z elementów, o którym warto pamiętać jest to, że wada zgryzu jest wadą nabytą, dajmy na to wynikającą ze złych nawyków, jakie pojawiły się w dzieciństwie. Oznacza to, że po skończeniu leczenia prawdopodobny jest nawrót problemu. Można temu zapobiegać, gdy będziemy w stałym kontakcie z naszym ortodontą.
19/09/25, 09:05:37
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.