Kto to jest ortodonta oraz kiedy dobrze się do niego udać? Co jest wskazaniem do wizyty?

Żeby osiągnąć ładny uśmiech należy wiedzieć o paru czynnikach, podstawą są natomiast zdrowe zęby. Aby je posiadać troszczymy się o higienę jamy ustnej oraz systematycznie odwiedzamy dentysty. Jednakże to może nie wystarczyć, ponieważ kolejnym elementem jest kolor naszych zębów. Wiadomo, chcemy żeby był śnieżnobiały, dzięki nowym technologiom wybielania jest to dziś możliwe. Ostatni aspektem, o jaki trzeba zadbać, żeby nasze zęby były idealne, jest prosty zgryz.

aparat na zęby
Napisane przez: kelly
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
O ostatni warunek zadba ortodonta. W powszechnej świadomości znany jest jako specjalista, który prostuje zęby. Pewnie śmiesznie to brzmi, ale jest w tym dużo racji, ponieważ z łaciny nazwa orthos oznacza prosty, a odontus - ząb. To dobitnie wskazuje na tego typu znaczenie, z tego też względu takie określenie jest całkiem prawdziwe. Dobrze natomiast mieć świadomość, iż ortodonta (zobacz przejdź do serwisu http://welldent.pl) nie zajmuje się tylko samym uzębieniem. Dzięki leczeniu ortodontycznemu możemy rozwiązać problemy związane z dolnym i środkowym odcinkiem twarzy, ma wpływ więc na odpowiedni rozwój całej naszej fizjonomii - czy wizyta u ortodonty ma sens.

Wada zgryzu to nie jedynie problem estetyczny. Niedobre ułożenie zębów może bardzo zwiększać ryzyko wystąpienia próchnicy lub schorzeń przyzębia, na przykład takiego rodzaju jak paradontoza. Tak się dzieje, bo krzywy zgryz utrudnia utrzymywanie odpowiedniej higieny jamy ustnej. Czasem może też doprowadzić do wystąpienia problemów w stawach skroniowo-żuchwowych. Z tego właśnie powodu, jak przychodzą pierwsze objawy trzeba zasięgnąć porady specjalisty. Na szczęście jest duża dostępność tego typu lekarzy, i to nie jedynie w wielkich miejscowościach, ale również przykładowo w mniejszych jak Tomaszów Mazowiecki, w związku z tym nie powinno być problemu, by umówić się na wizytę.


Inne artykuły

Czyszczenie uzębienia szczoteczką i pastą chociaż dwa razy dziennie, a najlepiej po każdym posiłku jako zabezpieczenie przed zepsuciem zębów

kobieta myjąca zęby
Napisane przez: ND Strupler
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Mocne, białe zęby są potrzebą każdego człowieka. Najwyższą istotę gra codzienna czystość jamy ustnej i uzębienia. O zdrowie uzębienia powinno się troszczyć od maleńkości. Wizyta u dentysty to autentyczne wyzwanie i dla malucha, i dla rodziców.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.