Problemy u dzieci – sposoby leczenia, skuteczność

W zeszłym roku w kinach panował film „Jak zostać królem”, który dochrapał się paru Nagród Akademii i dużego uznania na całym globie. Opowiadał on losy króla Jerzego VI, mającego uciążliwą wadę wymowy. Wstydząc się mówić przed rzeszą swych obywateli, władca zdecydował opłacić logopedę. terapia jąkania okazała się sukcesem i królowi udało się opanować uciążliwe jąkanie.
Mowa
Napisane przez: http://sxc.hu
Na podstawie danych z: http://sxc.hu
Logopeda z filmu czerpał z własnej intuicji. W czasie minionych dziesięcioleci wiedza medyczna i psychologiczna uczyniły znaczący postęp i obecnie dostępnych znajduje się mnóstwo wariantów leczenia problemów z jąkaniem u dorosłych i najmłodszych. Zostały pogrupowane w trzy kategorie, przyjrzyjmy się im dokładnie, zobacz: http://cpsens.pl

Do pierwszej grupy klasyfikuje się analiza jąkania, to znaczy skorzystanie z nagrań osoby jąkającej, żeby zrozumiała swoją wadę i starała się nad nią zapanować. Kolejny sposób to technika cienia, gdzie pacjent próbuje przejmować sposób wysławiania się terapeuty, powtarzając za nim wyczytywane wyrazy. Bardziej złożona jest metoda Frazera, w której lekarz ten wypisał wskazówki dla ludzi z wadą, mogące po długim czasie używania pokonać wadę. Finalną techniką z tej kategorii jest technika Froeschelsa, nakazująca pacjentowi, by zuł w trakcie mówienia i nie przestawał o przeżuwaniu myśleć, co ma wspomagać skupienie na mowie.

Jak ochronić dłonie, stopy i usta zimą?
Napisane przez: http://www.sxc.hu
Na podstawie danych z: http://www.sxc.hu
Kolejną grupę otwiera metoda Gutzmana, czerpiąca trochę z zadań oddechowych dla aktorów i piosenkarzy. Metoda Shechana zaś opiera się na odpowiednich pauzach i intonacjach sprawiających trudności słów, tak samo jaksposób Schwartza. Terapia startu mowy kładzie nacisk na prawidłowym napinaniu gardła. Nieco inaczej do problemu podchodzi technika, w której zaleca się jąkającemu wyśpiewywanie słów – w takiej sytuacji wada znika.

W finalnej kategorii znajdziemy trening negatywny, czyli powtarzalne symulowanie jąkania, które po jakimś czasie pozwoli je zwalczyć. leczenie jąkania może zawierać także różnego rodzaju leki uspokajające i relaksujące, ale efekt jest czasowy. Najbardziej kontrowersyjną techniką jest hipnoterapia.

Zobacz więcej: http://cpsens.pl/oferta/konsultacje-psychologiczne/|http://cpsens.pl/oferta/psychoterapia-indywidualna/">http://cpsens.pl/oferta/psychoterapia-indywidualna/|http://cpsens.pl/oferta/terapia-par-i-rodzin/">http://cpsens.pl/oferta/terapia-par-i-rodzin/}.

Co zrobić, gdy konieczny jest nam logopeda albo neurologopeda? Najszybciej użyć internetu i wpisać do wyszukiwarki zdanie np. „logopeda Warszawa” i wybrać z szerokiej listy możliwości.


Inne artykuły

Masz problem z trzymaniem moczu? Nie martw się, istnieje odpowiedni sposób na te dolegliwości. Zobacz, co to jest

Lekarze podczas zabiegu
Napisane przez: CEHURD CEHURD
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Masz problem z nietrzymaniem moczu? Na szczęście jest na to sposób! Tak zwane leczenie laserem to działanie, w którym ważne jest fototermiczne obkurczanie ścianek pochwy. W czasie tego rodzaju zabiegu używany jest laser, który sprawia utrwalanie powięzi wewnątrz miedniczej a także ścianek pochwy.
18/02/05, 16:32:29
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.