Rola trzustki i jej problemy

Trzustka to specyficzny organ, który jest odpowiedzialny głównie za regulowanie poziomu cukru we krwi przy pomocy właściwych hormonów –głównie insuliny, którą samodzielnie tworzy.
Drugą, także niezwykle ważną funkcją trzustki jest dostarczanie do jelita cienkiego enzymów, pozwalających na właściwe trawienie między innymi węglowodanów. problemy z tymże organem mogą być różnorakie – jedne są nieuleczalne, lecz można z nimi normalnie żyćdzięki odpowiednio dobranemu leczeniu.


W XXI wieku choroby trzustki są różne czy to choroby trzustki. Najbardziej jednak powszechną wśród nich jest cukrzyca. Dla diabetyków oznacza to, iż ich organ nie potrafi dobrze funkcjonować – jest on uszkodzony, a co za tym idzie, poziom glukozy jest podwyższony. Odróżnia się kilka typów cukrzycy – na przykład typu 1 oraz 2 oraz cukrzycę kobiet będących w ciąży. Warto wspomnieć, że nieleczona może prowadzić do poważnych konsekwencji, na przykład niewydolności nerek, serca i zaburzenia wzroku. Najczęściej spotyka się cukrzycę drugiego typu, która polega na insulinoodporności, a to natomiast zobowiązuje do dostarczania organizmowi zwiększonej dawki insuliny, któremu po pewnym czasie trzustka nie będzie w stanie podołać.


jedzenie
Napisane przez: sunny mama
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Choroby trzustki to również insulinoma, inaczej rak trzustki. Chore komórki wydzielają zbyt dużą ilość insuliny, a to obniża glukozę we krwi, które charakteryzuje się uczuciem głodu lub także drżeniem mięśni warto przeczytać na stronie www.kreontravix.pl. Znane jest także ostre zapalenie trzustki, powstaje ono w 80 procentach przypadków z powodu chorób układ żółciowego, a także alkoholizmu.


1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.