Chcesz grać w tenisa? Przeczytaj porady, jak wybrać właściwą rakietę

Uprawianie sportu jest zbawienne tak samo dla ciała, jak i dla ducha. Bez wątpienia wpływa na naszą kondycję, ale też dzięki uwalnianym podczas wysiłku endorfinom sprawia, że chce nam się żyć, uśmiechamy się i z chęcią podejmujemy codzienne wyzwania. Dobrze jest uprawiać każdą dyscyplinę, a jedną z wyjątkowo chętnie wybieranych jest tenis. Angażuje całe ciało, daje okazję się zmęczyć i wiąże się z dużą satysfakcją, w szczególności jeżeli wygramy mecz. Do najważniejszych elementów gry zalicza się właściwa rakieta. Jak wybrać najlepszą rakietę dla siebie?

gra w tenisa
Napisane przez: Carine06
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Rzecz jasna, potrzebny będzie specjalistyczny sklep tenisowy. Nie inwestujmy w niesprawdzone rakiety, które rozpadną się po pierwszym meczu, a my tylko na darmo stracimy gotówkę. Najlepiej jest od początku kupić popularną markę, by cieszyć się wytrzymałością i dobrym wykonaniem rakiety.

Poza samą jakością liczą się też konkretne atrybuty rakiety, w tym jej waga.

Nie wahaj się, tylko poczytaj więcej rehabilitacja biodra wrocław na ten wątek - informacje okażą się z pewnością niesamowicie fascynujące, więc kliknij tu i zobacz więcej.

Osoby rozpoczynające przygodę z tenisem powinny wybierać lekkie S-ki albo nawet XS-ki, a potem, idąc w górę, przerzucać się na kolejne o wadze M czy L. Ponadto czynnikiem mającym wpływ jest wielkość rączki. Odpowiedni uchwyt gracza to taki, w którym pomiędzy kłębem kciuka a opuszkami palców jest w stanie bez problemu zmieścić się palec wskazujący drugiej ręki (to ok. 1 cm). Większość osób wybiera rozmiar 3 bądź 4, jednak osobom z dłuższymi palcami konieczny będzie wyższy numer (-> poznaj dodatkowe informacje). Oprócz tego każdy tenisista wybierający rakietę powinien zwrócić uwagę na wielkość główki, od jakiej zależy czy dobrze będzie nam trafiać w piłkę. Młodsi bądź osoby początkujące powinny wybierać większą główkę, wtedy łatwiej będzie im przebić piłkę na drugą stronę kortu. Potem przyjdzie czas na bardziej profesjonalne rakiety, gdy już nabierzemy trochę umiejętności i gra będzie nabierać coraz więcej emocji.

Inne artykuły

Jaki jest niezwykle łatwy sekret efektywnego odchudzania i co jest wtedy potrzebne?

psychiatra
Napisane przez: Hästens
Na podstawie danych z: Hästens
Każdy usłyszał kiedyś o tzw. rezultacie jojo. Ma on miejsce wtenczas, kiedy po okresie redukowania wagi, jaki skończył się sukcesem i taka osoba ważyła o parę albo więcej kilogramów, po jakimś okresie powraca do swej pierwotnej, zatem zbyt dużej wagi.


Inne artykuły: .

Jeśli nie mamy pewności czy dobrze wybraliśmy rakietę, zawsze możemy prosić o pomoc sprzedawcę, który pracuje w sklepie. Powinien posiadać należytą wiedzę i udzielić nam użytecznych informacji, jak również wybrać model, jaki pozwoli nam na bezproblemową grę. Potem zostaje nam już jedynie wyszukać partnera i możemy grać w tenisa. Nie zrażajmy się ciężkimi początkami, jakie każdemu mogą się przytrafić - z czasem będzie już tylko coraz lepiej.
19/07/22, 07:06:07
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.