Kiedy może pomóc psycholog dla dzieci? Jak wygląda psychoterapia dziecięca? Jakie zachowanie dzieci są niepokojące?

Czasem zdarza się, iż nie tylko dorosłe osoby potrzebują pomocy psychologa w ciężkich chwilach. Potrzebują jej także dzieci, które nie radzą sobie z ciężkimi przeżyciami, albo zwyczajnie z trudnościami dnia codziennego. W jakim momencie zgłosić się do tego typu specjalisty?


smutny chłopiec
Napisane przez: Centrum Komunikacji Gordona,
Na podstawie danych z: Centrum Komunikacji Gordona,
Dość częstym problemem, kiedy potrzebny jest psycholog (psycholog Wrocław) dziecięcy, są sytuacje gdy dziecko nie mówi, lub mówi bardzo mało. Tego typu problemy zdarza się, że dotyczą bardzo małych dzieci w wieku 2 lat, jakie jeszcze nie gaworzą. Tak samo jak starszego dziecka, które mówi zaledwie pojedyncze wyrazy. Czasem wsparcie logopedy jest pomocne, jednak niestety zdarza się tak, iż za takimi problemami stoją inne przyczyny. Problem bowiem może być psychologiczny. Psycholog (Gabinet Psychologiczny SOS .

Czasami powodem, dla jakiego udajemy się do psychologa jest dziwne zachowanie dziecka. Natarczywe obgryzanie paznokci, to zapewne jedno z częściej niepokojących zachowań. Jednak zdarzają się również takie jak walenie głową o podłogę, jąkanie czy chociażby wyrywanie włosów z głowy. Dzieci często mają problem z poradzeniem sobie z napięciami. Nie umieją sobie jeszcze dobrze poradzić ze stresem. Czasami pomimo wielkich chęci, rodzic nie dostrzega przyczyny takiego zachowania. Psycholog może z dobrym skutkiem w tego typu sytuacjach pomóc.

Czasami w momencie większych problemów czy traum potrzebna jest dziecięca psychoterapia. Jest ona inna od takiej, na jaką chodzą dorosłe osoby. Dziecko Tak naprawdę nie zdaje sobie sprawy, że jest uczestnikiem terapii. Spotkanie wygląda raczej jak zabawa, ze sporą ilością różnego rodzaju aktywności. Jest i rysowanie, i tańczenie i odgrywanie scenek. Bardzo duża rolę w takiej psychoterapii mają do spełnienia też rodzice. Psychoterapia przydaje się, kiedy dziecko ma lęki, ma fobie albo nerwice. Na takich zajęciach dzieci uczą się w jaki sposób walczyć z problemami i są bardziej pewne siebie. Warto skorzystać z takiej pomocy, by wesprzeć naszą pociechę w radzeniu sobie z trudnymi sytuacjami.


1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.