Co na hemoroidy: walcz z tą dolegliwością - domowe sposoby i laser

Metody na hemoroidy zależne są od stopnia zaawansowania schorzenia.


Leki na hemoroidy to: czopki, balsamy. W początkach pomóc mogą domowe metody na hemoroidy. Lecz czasem powinno się sięgnąć po bardziej radykalne sposoby na hemoroidy.


Morze, Mielno
Napisane przez: powazny
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


obuwie
Napisane przez: ell brown


Przykładowo terapię laserem. Ulgę przynosi wszystko co łagodzi boleść oraz obkurcza rozszerzone żyły. W niedomaganiach bólowych połączonych z hemoroidami pomoże zwykła ablucja. Możesz posiedzieć w kucki kilkanaście minut w wannie napełnionej do połowy gorącą wodą. Kąpiel wspomaga krążenie, może pomóc odpłynąć krwi nazbieranej w poszerzonych żyłach i obniży ich obrzęk. Znakomicie na hemoroidy działają też nasiadówki.


Inne artykuły

Radzimy, jak wybrać odpowiedni środek przeciwbólowy

tabletki
Napisane przez: epSos .de
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Chyba każdy z nas doskonale zna sytuacje, kiedy coś nas boli, a niemal żadne leki przeciwbólowe nie pomagają. Zazwyczaj ratujemy się lekami przeciwbólowymi, które można dostać bez recepty, jednakże nie zawsze mają one w sobie na tyle wielką dawkę substancji leczniczych, aby mogły nam pomóc. Jeżeli Twój ból jest tak mocny, że nie pomagają Ci już tradycyjne leki, które można dostać w każdym sklepie, wtedy na pewno powinieneś udać się do lekarza – po pierwsze sprawdzi, czy powody Twojego bólu nie są poważne, a po drugie przepisze Ci na receptę mocny lek przeciwbólowy.


Jakie zioła pomogą? Najlepiej stosować do nasiadówek naparu z kory dębi, który obkurcza naczynia . Dobrze działa także oczar wirginijski. Nasiadówki z tego ziela mają moc bakteriobójczą, ściągającą, a nawet zasklepiającą rany, które czasem powstają w żylakach . Nasiadówki są jednakże niekorzystne dla pań w ciąży, jakie nierzadko cierpią na hemoroidy. Dla niech znacznie korzystniejszym wyjściem jest przecieranie okolic odbytu ciepławą torebką czarnej herbaty. Tanina mieszcząca się w listkach herbaty też działa obkurczająco. Można również robić opatrunki - kliknij i sprawdź - na hemoroidy z gazika nasączonego naparem herbaty. Łagodząco jak też antyseptycznie działają kompresy z gotowanej cebuli czy też z soku z cebuli. Z dyskomfortem towarzyszącym temu schorzeniu z kolei możesz walczyć za pomocą przykładania woreczka z lodem.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.