Jak urządzić domową siłownię? O jakich przyrządach na pewno musimy pamiętać? Jakie z nich są najważniejsze?

Wiele osób ma w planach, ażeby zagospodarować wolne miejsce i zrobić w tego typu miejscu domową siłownię. Jaki jednakże sprzęt najkorzystniej nabyć, ażeby można było efektywnie ćwiczyć, a jednocześnie nie stracić zbyt wielu pieniędzy?

sprzęt do siłowni
Napisane przez: donhall16
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Przede wszystkim praktyczne i przydatne są atlasy do ćwiczeń gdyż gwarantują one możliwość trenowania wszystkich partii ciała. Jest rzeczywiście wiele różnych zestawów, jakie zapewniają różne ćwiczenia. Ceny wynoszą od kilkuset do kilkudziesięciu tyś. złotych, a jest to zależne oczywiście od stopnia skomplikowania i jakości wykonania. Pamiętajmy jednak, iż domowe atlasy posiadają swoje ograniczenia, nie zapewniają więc możliwości treningu z większymi obciążeniami, bo konstrukcja tego typu ma swoją wytrzymałość.

Inne artykuły

Pomocne rankingi i opinie w sieci, które mogą nam pomóc w zakupieniu idealnego sprzętu

sprzęt sportowy
Napisane przez: Morten Skovgaard
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Obecne czasy oferują nam możliwość zakupu rozmaitych produktów w różnych cenach. Każdy kto urządzał kiedyś swoje mieszkanie wie, iż znalezienie idealnego sprzętu AGD lub elektroniki wymaga czasu tudzież skrupulatnych poszukiwań. W obliczu tak dużej ilości produktów, czasami może być nam ciężko odnaleźć ten odpowiedni. Udając się do centrów handlowych możemy zobaczyć ogromną ilość regałów z produktami, które mają przeróżne funkcje a także ceny.


Stąd więc dla wielu tego typu sprzęt do siłowni bardziej korzystnie zakupić na samym końcu, zaś bardziej funkcjonalny i tańszy będzie zakup sprzętu osobno - zobacz: kompletne wyposażenie siłowni. Dla mężczyzn bardzo najlepszym wyborem są takie przyrządy do ćwiczeń, jak zestaw i ławka ze stojakiem. To niezwykle efektywny i ekonomiczny wybór. Najważniejsze, by ławeczka oraz stojaki były osobno. To ma wpływ na to, że dysponować jesteśmy w stanie stojakami, jakie idealnie sprawdzają się podczas przysiadów ze sztangą. Do tego stosować je można trenując wyciskanie na klatkę piersiową i barki. Niewątpliwie niezbędna jest sztanga, dzięki której jesteśmy w stanie przeprowadzić sporo ćwiczeń, takiego rodzaju jak wykroki, wyciskania i uginania. Jak mamy w planach zakupić sztangę do wyciskań to pamiętajmy o odpowiedniej długości gryfu. Sprawdź asortyment: .

Zbyt krótki gryf nie będzie umożliwiał odkładania sztangi na stojakach. Zwróćmy również uwagę na średnicę zamocowania obciążenia, bo bardzo często istnieją dwa, czyli małe oraz duże. Hantle to dobra alternatywa dla sztangi. Zapewniają możliwość korzystania z bardziej szerokiego wachlarza ćwiczeń, są na pewno bardziej funkcjonalne. Chociaż nie spisują się tak dobrze na treningach z używaniem większych obciążeń, jak przysiady, to jednak zapewniają możliwość wykorzystania ćwiczeń izolowanych i trenowania każdej z partii ciała osobno. To sprawia, że możliwe są ćwiczenia, które wpłyną zbawiennie na całe ciało, a nie tylko na poszczególne partie mięśni.
22/08/03, 07:41:16
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.