Jak podtrzymać prawidłowy poziom cholesterolu w krwi?

Częstym problemem zdrowotnym pośród seniorów jest podwyższony poziom cholesterolu . Mnóstwo się o tym mówi, ciągle jednakże nie wszyscy mają pojęcie, jakie znaczenie dla naszego zdrowia ma prawidłowy cholesterol.


Mówi się również o „dobrym” oraz „złym” cholesterolu – co to oznacza jak też jaką funkcję w układzie pełnią poszczególne typy cholesterolu? Wiele osób nieświadomie bardzo szkodzi własnemu zdrowiu, nie troszcząc się o prawidłowy jego poziom.
zioła
Napisane przez: mikael altemark
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Jego nadto wysoki poziom jest częstokroć wynikiem niewłaściwego odżywiania się, siedzącego trybu życia oraz nadwagi, w związku z czym wpływa on wprost na rozwój wielu tzw. chorób cywilizacyjnych. Długotrwale utrzymujący się duży poziom cholesterolu w krwi jest trudny do przywrócenia na pułap mieszczący się w normie, dlatego należy mieć pojęcie, jak zapobiegać podwyższaniu się cholesterolu. Cholesterol jest produkowany przez wątrobę i jest konieczny organizmowi do prawidłowej pracy, a dopiero jego nadmiar jest niekorzystny. Właśnie z tego względu warto unikać dostarczania cholesterolu z zewnętrznych źródeł do organizmu. Cholesterol bierze uczestnictwo w produkowaniu hormonów, jest także konieczny do syntezy witamin, stanowi także budulec błon komórkowych. Dopiero spożywanie w dużych ilościach posiłków dostatnich w cholesterol będzie stanowiło zagrożenie dla zdrowia.


małżeństwo
Napisane przez: PerDormire
Na podstawie danych z: PerDormire


Kluczem do podtrzymania cholesterolu na właściwym poziomie jest zdrowe żywienie oraz aktywność ruchowa. Właściwa, odpowiednio zbilansowana dieta seniora w ogromnym stopniu usuwa zagrożenie dużym cholesterolem. W jadłospisie powinno się koniecznie pamiętać o warzywach, jakie są świetnym źródłem błonnika oraz witamin. Kolejnym nieodzownym elementem są roślinne oleje a także oliwa (rzuć okiem na promocję na: oliwa z oliwek extra virgin) z oliwek.
W diecie nie możesz zapomnieć o rybach, jakie są bardzo bogatym źródłem kwasów omega-3, zwłaszcza ryby morskie. Warto też często sięgać po produkty pełnoziarniste, jakie dzisiaj są już łatwo osiągalne na sklepowych półkach. Specyfik Armolipid też pomoże nam obniżyć poziom cholesterolu.
21/03/06, 07:51:14
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.