W zadbanym ciele, szczęśliwy umysł. Najistotniejsze jest to, aby być spełnionym.

Znane porzekadło mówi, iż zdrowy duch w zdrowym ciele. I w sumie jakby na to nie patrzeć, znajduje się w tym bardzo dużo prawdy. Badania dowodzą, że bardzo wiele dolegliwości najpierw rozwija się w głowie, a z drugiej strony, kiedy organizm jest chore, człowiek cierpi, staje się apatyczny, słaby i cierpiący. Zdrowie to bardzo istotny aspekt istnienia, bez zdrowia jednak nie ma nic. Można mieć wiele pieniędzy, wspaniałą rodzinę, ale jak nadchodzi choroba, na którą żadne pieniądze świata nie pomogą, a rodzina, chociaż wspiera, nie może złagodzić bólu, ukazuje się, że zdrowie jest szczególnie ważne.
owoce i warzywa - zdrowo
Napisane przez: Global Panorama
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Wiele ludzi zdaje sobie z tego sprawę, więc niezwykle szanuje własne zdrowie (zadbaj o swoje zdrowie z http://stomatologia-rabien.pl/). Prowadzi zdrowy styl życia, spożywa zdrowe posiłki, uprawia sport oraz wykonuje profilaktyczne badania. Wielu lekarzy i dietetyków radzi, żeby zarówno organizm jak również głowa były świeże należy działać według kilku naprawdę podstawowych reguł. Pierwszą pośród nich jest trenowanie chociażby jakiegoś sportu. Cyklicznie, w miarę swoich sił. Może to być na przykład bieganie, może to być jazda na nartach, może to być także pływanie, czy snowboard. Ważne, żeby wykonywać go często i uzyskiwać z niego same korzyści. Po wysiłku fizycznym rośnie w organizmie poziom endorfin, czyli hormonów szczęścia. Znalezienie w sporcie własnej pasji jest znakomitym środkiem na to, żeby poczuć się idealnie i robić z radością coś, co zwiększa sprawność fizyczną i czyni organizm sprawniejszym. Znacznie więcej na temat: witaminy i minerały na stronie ceneo.pl.


Inne artykuły

Zadbajmy o swoje o samopoczucie i ciało

zdrowe owoce
Napisane przez: Michael Stern
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Jeśli chcielibyśmy wyśmienicie się czuć i dobrze się prezentować to warto zacząć dbać o swe zdrowie i ciało. Najsensowniej pamiętać o prostych zasadach tj. o właściwym odżywianiu, codziennej dawce ruchu, odwiedzaniu lekarza i tym, żeby mieć pasję. Jeżeli chodzi o odżywianie, to najważniejsze, by dostarczyć właściwych składników odżywczych naszemu organizmowi. Tak, więc należy pamiętać o tym, by mieć dobrze zbilansowane posiłki i by spożywać je o ustalonych godzinach 5 razy w ciągu dnia.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.