Czemu warto odwiedzić Zakopane oraz okolice? Co ten region zapewnia najlepszego?

Tatry są największym polskimi górami, ich charakter jest rzeczywiście alpejski. Na najbardziej istotnej grani Tatr znajduje się granica między Polską a Słowacją, zaś najwyższym szczytem są Rysy. Mało osób jednak wie, iż rzeczywiście najwyższym szczytem jest Kozi Wierch, który znajduje się w okolicy doliny Pięciu Stawów Polskich.


krupówki
Napisane przez: Lukas Plewnia
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Miejscem o jakim bardzo często myślimy wybierając się w Tatry jest Zakopane. To miejsce jest bardzo słusznie określane Zimową Stolicą Polski. To nie tylko ośrodek sportów zimowych, takiego rodzaju jak skoki narciarskie, to też rewelacyjna baza wypadowa na wycieczki w góry, lecz i wspaniałe miejsce dla narciarzy, którzy w samym mieście, jak i jego najbliższym rejonie wynajdują liczne wyciągi i dobrze przygotowane trasy zjazdowe. Dobry przykład to kompleks na Nosalu czy w okolicznych miejscowościach, takiego typu jak Jurgów lub Białka Tatrzańska - zakopane noclegi centrum.

Nie dziwi więc fakt, iż apartamenty w Zakopanem cieszą się niesłabnącą popularnością. Jeżeli planujemy rezerwować nocleg w Zakopanem z pewnością wykonajmy to odpowiednio wcześnie, ponieważ to tak popularne miejsce, że na ostatnią chwilę może być za późno. Z Zakopanego jesteśmy w stanie pójść na wycieczkę w góry, najbardziej znanym szlakiem jest szlak w kierunku Morskiego Oka.

Jeśli zainteresował Cię opisany temat, odwiedź serwis, gdzie znajdziesz obszerne info. Pogłęb swoją wiedzę!

Jest to jezioro górskie znajdujące się w sercu Tatr, jakie otoczone jest przez cudowne szczyty Mięguszowieckie. Z tego miejsca prowadzi szlak na Rysy, jednakże wejście na najwyższą górę w naszym kraju nie jest łatwe. To cztery godziny rzeczywiście intensywnego marszu w jedną stronę. Więc jak chcemy tam wejść musimy być przygotowani kondycyjnie, a jednocześnie mieć przy sobie dobre buty trekkingowe
.

góry
W samym mieście jest też wiele ciekawych miejsc do oglądania. Ulica Krupówki czy kolejka liniowo-torowa na Gubałówkę to konieczne punkty każdej wizyty. Na uwagę turysty zasługuje także cmentarz na Peksowym Brzysku, w jakim pochowano wszystkich ratowników TOPR, jacy zginęli podczas służby - czytaj tu. Tego rodzaju miejsce mają także tam zasłużeni dla Zakopanego, są to poeci oraz pisarze. Jednak tak jak wspomnieliśmy we wcześniejszym fragmencie, żeby załatwić sobie Zakopane noclegi trzeba wcześniej zarezerwować miejsce, gdyż może być z tym kłopot. Powinniśmy mieć to na uwadze, aby móc w pełni cieszyć się pobytem w Zakopanem.
21/01/16, 08:15:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.