Czyszczenie uzębienia szczoteczką i pastą chociaż dwa razy dziennie, a najlepiej po każdym posiłku jako zabezpieczenie przed zepsuciem zębów

Proste, białe zęby są pragnieniem każdego człowieka. Najważniejszą rolę gra codzienna czystość jamy ustnej i zębów. O zdrowie zębów trzeba troszczyć od maleńkości. Wizyta u dentysty to rzeczywiste wyzwanie i dla malucha, i dla opiekunów.

Nie musi być koszmarem, wystarczy, że badania kontrolne uzębienia rozpoczniemy odpowiednio wcześnie i należycie przygotujemy potomka do wizyty u dentysty.
mycie zębów
Napisane przez: Ludosphère
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Inne artykuły

Kto to jest ortodonta oraz kiedy dobrze się do niego udać? Co jest wskazaniem do wizyty?

ortodonta
Napisane przez: Aine
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Żeby osiągnąć ładny uśmiech trzeba pamiętać o paru czynnikach, podstawą są natomiast zdrowe zęby. By takie posiadać dbamy o higienę jamy ustnej i systematycznie odwiedzamy stomatologa. Jednakże to może być za mało, gdyż kolejnym elementem jest odcień naszego uzębienia. Wiadomo, chcielibyśmy żeby był biały, dzięki nowoczesnym technologiom wybielania jest to dzisiaj możliwe. Ostatni aspektem, o jaki trzeba zadbać, by nasze zęby były idealne, jest prosty zgryz.


Stomatolog Gdańsk zaleca również zredukowanie konsumpcji wyrobów włączających cukier albowiem jest to kluczowe pożywienie bakterii które powodują powstawanie próchnicy - sprawdź. Aby zapobiegać problemom jakie niesie za sobą psucie zębów stomatolog (wykonuje także implanty ursynów) zaleca czyszczenie uzębienia szczoteczką i pastą chociaż dwa razy dziennie
zdrowe zęby
Napisane przez: OakleyOriginals
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
, a najlepiej po każdym posiłku. Możemy używać szczoteczki elektrycznej, albo ręcznej, wszelka z nich bardzo dobrze realizuje własne funkcje, jeżeli tylko szczotkujemy zębie (zobacz stomatolog wrocław) odpowiednio długo i robimy to wnikliwie. Istotne jest też, żeby odtrącić kiepskie nawyki, jakie szkodzą własnym zębom. Przeżuwanie gumy bez cukrowej po posiłku jest pozytywne, pod warunkiem że gumę przeżuwamy przez kilka minut i nie czynimy tego zbyt często.

Wielkim kłopotem każdego pacjenta jest ubytek zęba. Na szczęście strata zęba to nie koniec świata. Gabinet stomatologiczny Gdańsk sugeruje kilka sposobów na pozbycie się owego problemu i zapełnienie ubytku - strona gabinetu. Jakkolwiek ubytek pojedynczego zęba może wydawać się banalnym zagadnieniem, to dla jamy ustnej jest to spora kontuzja.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.