Starasz się o potomstwo od jakiegoś czasu, ale się nie udaje? Może dobrym rozwiązaniem będzie in-vitro?

W dzisiejszych czasach niestety coraz większa liczba par praktycznie na całym świecie ma kłopoty z zajściem w ciążę. Przyczyn takiego stanu rzeczy jest parę, jednak najpoważniejsza z nich jest taka, że bezpłodność z czasem stacje się chorobą cywilizacyjną. W obecnych czasach życie na naszej ziemi nie jest tak proste jak jeszcze kilka wieków wcześniej, zwłaszcza ze względu na duże zanieczyszczenie powietrza, gleby czy zwyczajnie jedzenia, które spożywamy, a które bez wątpliwości jest o wiele bardziej przetworzone niż nawet jeszcze kilkanaście lat wstecz. W dodatku kobiety decydują się na dziecko w coraz późniejszym wieku, pragnąc najpierw zrobić karierę i osiągnąć stabilizację finansową i zawodową.

Jeśli jesteś w wieku około trzydziestu lat, niewątpliwie spotkałeś się już z problemami z bezpłodnością u swoich bliskich. Wydaje się, iż obecnie jednym z najprostszych sposobów na rozwiązanie tego rodzaju problemów jest zapłodnienie in vitro, czyli w sztucznych warunkach szpitalnych. Jakkolwiek in vitro bez wątpienia nie daje gwaranci, że uda się zajść w ciążę, a następnie ją utrzymać, jednakże oczywiście jest to wielka szansa dla osób, które pragną mieć potomstwo, a z jakichś przyczyn im się to nie udaje sposobami naturalnymi. Szczegóły znajdziesz na stronie: .

Inne artykuły

Operacyjne leczenie otyłości

Otyłość, Światowy Dzień Walki z Otyłością
Napisane przez: Poprostuzdrowo.pl
Na podstawie danych z: Poprostuzdrowo.pl
Obecnie jedną z bardzo często spotykanych chorób jest otyłość. Do końca nie zawsze da się zdiagnozować pacjenta. Nasze sądy typu: tłuścioch, pewnie za mało się rusza i ciągle je słodycze, zapewne nie są właściwe. Prawda jest taka, że spora część osób otyłych jest poważnie chora i duża nadwaga jest objawem tej choroby.


Jeśli interesuje Cię zapłodnienie in vitro, niewątpliwie najpierw musicie wybrać się do lekarza, który specjalizuje się w tego rodzaju zabiegach. Najpierw konieczne jest zdiagnozowanie powodów, dla których nie udaje Wam się zrobić dziecka - zdecydowanie niezbędne jest badanie nasienia, bowiem zazwyczaj to po stronie mężczyzny leży powód bezpłodności pary.

Próbówki laboratoryjne
Napisane przez: 123dan321
Na podstawie danych z: http://www.sxc.hu
Dopiero jeśli badanie nasienia nie wykaże żadnych nieprawidłowości, wówczas badaniom musi poddać się dziewczyna. Jeżeli okaże się, że jedno z partnerów jest bezpłodne, wówczas z pewnością jedynym sposobem na posiadanie dziecka jest zapłodnienie in vitro. Sprawdź badania nasienia.

Jeżeli zdecydujesz się na zapłodnienie in-vitro, oczywiście musicie uzbroić się w cierpliwość. Zwykle nie jest tak, iż już pierwszy zabieg się udaje - in vitro to powolny proces, który może trwać nawet parę lat. Jeśli jednak jesteście odpowiednio zdeterminowani i gorąco chcecie mieć dzieci, wówczas in vitro zdecydowanie jest dla Was znakomitym rozwiązaniem.
22/08/05, 08:01:23
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.