Na czym opiera się ogromna popularność golfa na całym świecie, parę porad dla początkujących

Jeszcze niedawno zarabiającym najwięcej sportowcem był golfista, co bardzo dobrze świadczy o ogromnej popularności tego sportu. Ocenia się, że dzisiaj w golfa gra blisko dwieście milionów ludzi z całego świata, co uczyniło go jednym z najpopularniejszych sportów.
Golfista
Napisane przez: Sobienie Królewskie Golf & Count
Golf zaliczany był również do sportów elitarnych, czasami przez konieczność przynależności do jakiś klubów, do których wcale tak łatwo nie było się dostać. Lecz coraz większa liczba golfowych pól sprawiła, że stał się on powoli dostępny dla każdego, kto tylko będzie miał ochoty na to, żebywziąć kij do ręki. W Polsce golf pojawił się niezbyt dawno, bo raptem dwadzieścia lat temu.


Inne artykuły

Rower - oszczędny oraz bardzo przyjemny środek transportu

zaparkowane rowery
Napisane przez: halfrain
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Ruch jest obecnie bardziej popularny. W szczególności bardzo dużą tendencje zwyżkową w statystykach zanotowały sporty rowerowe. Wiele osób zdecydowało w coraz bardziej obciążonych miastach przejść na bicykle. Stanowi to bardzo optymistyczne zjawisko wskutek zmniejszających się korków a także emisji CO2 do atmosfery. Co daje jazda na bicyklu?

Początkowo było to zaledwie parę pól, jednak i to powoli idzie do przodu i zaczyna ich być coraz więcej. Szacuje się, że dzisiaj w naszym kraju aktywnie pogrywa w golfa kilkanaście tysięcy osób, nie licząc oczywiście tych, którzy po jednym wyjściu na pole rezygnują. Z roku na rok przybywa także coraz lepiej zorganizowanych turniejów, ostatnio zaczynają się na nich pojawiać również gracze z zagranicy. Rzecz jasna jeszcze wiele lat musi upłynąć, aby golf w Polsce dorównał popularności w innych krajach, ale wszystko jest na dobrej drodze. Osoby obawiające się z jakiś powodów gry w golfa powinny wyjaśnić sobie kilka kwestii.Po pierwsze golf nie jest sportem elitarnym, na jaki często jest kreowany. Zwłaszcza na początku nie wymaga jakiś dużych nakładów finansowych, bo będzie wymagał tylko odpowiedniego ubrania sportowego. Kije można bez problemów można wypożyczyć, jeśli ktoś zdecyduje, że jednak sport ( Sprawdź) ten będzie mu odpowiadał, to może zakupić własne, za całkiem przyzwoity zestaw nie zapłaci więcej niż kilkaset złotych. Graczom zaczynającym przygodę z golfem bardzo zalecane jest wzięcie kilku lekcji z jakiś trenerem. Nawet kilkugodzinny kurs golfa we Wrocławiu - indywidualna lekcja golfa we Wrocławiu) da możliwość poznania podstaw uderzania i techniki grania. Przez to pojawiając się na polu golfowym na swój pierwszy mecz będzie się miało już wiedzę, na czym dokładnie ten sport hulajnoga do skakania będzie polegał.
21/05/27, 08:13:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.